کسب رتبه برتر همکاری های علمی بین‌المللی در ایران توسط دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

براساس ارزیابی صورت گرفته توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه فردوسی مشهد در میان کلیه دانشگاه های ایران در سال 1399 - 1398 موفق به کسب رتبه برتر شد.

 دکتر احسان قبول مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه، در این خصوص بیان داشت: این ارزیابی و رده بندی همچون سال‌های گذشته توسط مرکز مطالعات همکاری‌های علمی بین المللی وزارت عتف صورت پذیرفت و شاخص های متعدد و متنوعی در حوزه دیپلماسی علمی و همکاری های دانشگاهی بین المللی مد نظر این مرکز قرار گرفت. وی کسب این رتبه برتر را به معنای رشد متوازن و همه جانبه دیپلماسی علمی در دانشگاه دانست و تمرکز مدیریت بین الملل دانشگاه را در طی سال‌های اخیر علاوه بر جذب دانشجوی بین‌الملل، در اجرایی سازی تفاهم نامه های موجود و عقد قراردادهای عملیاتی با دانشگاه‌های برتر منطقه و‌ جهان خصوصا در حوزه استادان بین الملل و جذب اعتبارات بین المللی بیان کرد.

دکتر قبول، دانشگاه فردوسی مشهد را تنها دانشگاه خارج از پایتخت معرفی کرد که به این رتبه دست یافته است و نیل به آن را به همت اعضا هیات علمی و دانشجویان دانشگاه و تلاش‌های مدیران بین الملل ستاد و دانشکده ها و کارمندان این حوزه دانست که به صورت جهشی در سال های اخیر رشد و توسعه داشته است.

 

rotbe

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه