پیام معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع دانشگاه به‌ مناسبت روز آمار و برنامه‌ریزی

ارسال شده در تاریخ :

پیام دکتر فریبرز رحیم نیا معاون برنامه ریزی و توسعه منابع دانشگاه فردوسی مشهد به مناسبت روز آمار و برنامه ریزی به شرح زیر می باشد:   

آمارو اطلاعات یکی از نیازهای اصلی و ضروری یک سازمان برای برنامه‌ریزی، تصمیم‌گیری‌ و ارزیابی عملکرد‌ سطوح مختلف سازمان و افراد آن است. سیاستگذاران، برنامه‌ریزان و کارشناسان برای تدوین برنامه‌ها، راهبردها و سیاست ها و برنامه‌ریزی، نظارت، هماهنگی و هدایت برنامه‌ها، به داده‌های آماری نیاز دارند. همچنین ارائه تصویر روشن و گویا از گذشته تا به‌حال، پیش‌بینی وضعیت آینده و برطرف کردن نقاط ضعف موجود در بخش‌های مختلف آموزشی، پژوهشی، اجتماعی و فرهنگی مستلزم وجود داده‌های آماری دقیق، جامع و به روز است. سه حلقه آمار و اطلاعات، برنامه‌ریزی و مدیریت از حلقه‌های توسعه هر سازمان به شمار می‌آیند و میزان پیشرفت و بالندگی سازمان‌ها با کیفیت آمار و بهنگام بودن اطلاعات تهیه شده، ارتباطی تنگاتنگ دارد. از این رو با توجه به اهمیت آمار در سطوح مختلف سازمان و ضرورت شناساندن جایگاه آمار و برنامه ریزی، معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع با اجرای پروژه استقرار سیستم اطلاعات مدیریت (MIS) و تدوین برنامه های راهبردی دانشگاه، قدم در این راه گذاشته است. سیستم اطلاعات مدیریت دانشگاه (MIS) هم اکنون با ارائه بیش از 300 گزارش به‌روز در حوزه‌های مختلف دانشگاه در قالب جداول و نمودارهای متنوع آماری، در دسترس مدیران ارشد و کارشناسان مسئول قرار دارد و پاسخگوی نیازهای اطلاعاتی متقاضیان داخل دانشگاه و سازمان های ذیصلاح بیرونی می‌باشد.    

همچنین معاون برنامه ریزی و توسعه منابع دانشگاه فردوسی مشهد طی مراسمی از کارشناسان گروه نظارت راهبردی و سیستم اطلاعات مدیریت و گروه برنامه ­ریزی تقدیر نمود.

 در ادامه دکتر دهقانیان رئیس گروه نظارت راهبردی و سیستم اطلاعات مدیریت خبر تدوین سالنامه آماری انگلیسی سال 1399 دانشگاه فردوسی مشهد را که برای اولین بار در تاریخ دانشگاه اتفاق اقتاده است، اعلام نمود. با توجه به حرکت دانشگاه به سمت بین­المللی شدن، انتشار انگلیسی سالنامه می­تواند کمک شایانی را در معرفی ظرفیتها و دستاوردهای دانشگاه فردوسی مشهد به مخاطبان بین المللی ایفا کند. لازم به ذکر است سالنامه آماری انگلیسی سال 1399 دانشگاه در روزهای آتی رونمایی خواهد شد.

ab

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه