پیام تسلیت دکتر باقری قائم مقام وزیر و رئیس مرکز هیأت های امنا و هیأت ممیزه وزارت علوم به مناسبت درگذشت دکتر علوی

ارسال شده در تاریخ :

پیرو درگذشت مرحوم دکتر محمد علوی مقدم استاد پیشکسوت گروه زبان و ادبیات فارسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد ، دکتر عبدالرضا باقری قائم‌مقام وزیر و رئیس مرکز هیئت‌های امنا و هیئت ممیزه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ارسال پیامی، درگذشت این استاد فرزانه را به رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و عموم دانشگاهیان تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر کافی

رئیس محترم دانشگاه فردوسی مشهد

 

بازگشت همه به‌سوی اوست

باکمال تأسف باخبر شدم که استاد فرزانه و دانشمند، دکتر محمد علوی مقدم عضو هیئت‌علمی دانشگاه فردوسی مشهد و عضو وابسته به دانشگاه حکیم سبزواری از میان ما رفت. ایشان که مظهر حسن خلق و ادب نفس و درس بودند عمر پربرکت خود را درراه تدریس و تحقیق سپری کردند و شاگردان بسیاری تربیت کردند که اکنون استادان دانشگاه‌های ما هستند. انشاءا... اجر این تلاش‌ها در درگاه حق نصیبشان خواهد شد.

ضمن عرض تسلیت به خانواده بزرگ آن مرحوم و همکاران دانشگاهی و شاگردان و ارادتمندان ایشان، از درگاه خداوند متعال، علو درجات، مغفرت و شادی روح آن مرحوم را مسألت و برای خانواده محترم استاد، صبر و سلامتی آرزو دارم. این‌جانب در ایام مدیریت دانشگاه فردوسی مشهد از محضر بزرگوارانی چون ایشان همواره بهره‌مند می‌شدم و از آن مرحوم خاطرات خوشی دارم که فراموش نخواهد شد.

یادشان گرامی باد.

 با آرزوی توفیق الهی

عبدالرضا باقری

قائم‌مقام وزیر و رئیس مرکز هیئت‌های امنا و هیئت ممیزه

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

 

آخرین اخبار