نشست هیأت رئیسه دانشگاه فردوسی مشهد با استاندار خراسان رضوی

ارسال شده در تاریخ :

روز شنبه 29 شهریورماه 1399 دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد به همراه هیأت رئیسه دانشگاه با علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی دیدار کردند.

در این دیدار ابتدا دکتر محمد کافی گزارشی از وضعیت علمی و جایگاه ملی و بین المللی دانشگاه فردوسی مشهد به استاندار خراسان رضوی ارائه کرد. استاندار خراسان رضوی نیز در این نشست ضمن تقدیر از عملکرد دانشگاه بر حفظ آرامش مردم در شرایط حاضر اشاره نمود.

دکتر احمدرضا بهرامی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه در این دیدار در خصوص مباحثی پیرامون نظریه پردازی، نوآوری، و تولید ثروت از دانش مطالبی را عنوان کرد. وی همچنین با اشاره به مرکز فناوری های پیشرفته و فعالیت 108 شرکت فعال در این مرکز  به رسالت دانشگاه در جهت تحقیق و توسعه و ورود صنعت به دانشگاه اشاره نمود. قراردادهای کلان دانشگاه در حوزه های نفت و انرژی، شرکت هدلینگ دانشگاه، پردیس علم و فناوری، آزمایشگاه های مرجع و سایر پروژه های کلان از دیگر مباحثی بودند که دکتر بهرامی به آنها پرداخت.

سپس دکتر حسین انصاری معاون اداری و مالی دانشگاه به جذب سرمایه های مالی و افزایش سرمایه ها و پروژه هایی از قبیل پروژه پیروزی، برج فناوری اشاره نموده و حمایت ویژه استاندار را از این پروژه ها خواستار شد. دکتر انصاری در ادامه به مسئله اراضی شاندیز و تلاش برای رفع مشکل آن در حضور استاندار پرداخت.

در ادامه دکتر حمیدرضا طاهری معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد گزارشی از موفقیت های دانشجویان دانشگاه در حوزه های علمی و فرهنگی مانند جشنواره رویش و جشنواره حرکت ارائه نمود. وی از جمله اقدامات موثر دانشگاه در دوره کرونا را رویکرد دانشگاه به آموزش مجازی، تخلیه و ضدعفونی خوابگاه ها و اماکن دانشجویی عنوان نمود و همچنین با اشاره به حمایت های مالی دانشگاهیان از قشر آسیب پذیر خواستار حمایت استاندار ازین قشر گردید.

در پایان جلسه علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی بر پروژه مرکز خراسان شناسی و همچنین ورود دانشگاه به حوزه تجارت و فناوری زعفران در استان تاکید کرد.

99062917

آخرین اخبار