نشست مشترک دانشگاه فردوسی مشهد با شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان برگزار شد

ارسال شده در تاریخ :

نشست مشترک دانشگاه فردوسی مشهد با شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان با هدف ارتباط موثر و پیوسته دانشگاه و صنعت، روز سه شنبه، 21 شهریور ماه در سازمان مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

این نشست در راستای جلسه دانشگاه فردوسی مشهد با مجتمع فولاد مبارکه و مدیران ارشد آن مجتمع، دکتر یحیی پالیزدار، مدیر عامل شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه و دکتر شهرام عباسی، مدیر تحقیق و توسعه شرکت فولاد مبارکه جهت انعقاد قرارداد پروژه های پژوهشی در قالب اعتبار ویژه با نمایندگی شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان در منطقه انجام گرفت.

دکتر پناهی، مدیر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه در این نشست با تاکید بر اینکه در دانشگاه باید مسئله درست تعریف شود، گفت: دانشگاه به اعضای هیأت علمی که به دنبال تعریف مسائل مرتبط با صنعت و جامعه باشند امتیازاتی را در نظر گرفته است که همکاران بتوانند در این راستا قدم های موثری بردارند.

وی با اشاره به مورد مشخص شرکت فولاد سنگان اظهار کرد: شناسایی مسائل مطرح شده در شرکت، تامین نیازهای آموزشی و تعامل اثرگذار دانشگاه و صنعت و همچنین منتورینگ دانشجویان در دوره های کارآموزی بلند مدت توسط اعضای هیأت علمی در راستای افزایش تعامل دانشگاه و صنعت انجام خواهد شد.

در ادامه مدیران شرکت فولاد سنگان مسایل مرتبط با شرکت را مطرح کرده و ابراز امیدواری کردند که با وجود کمیته تحقیق و توسعه در شرکت که می تواند ارتباط معناداری میان دانشگاه و صنعت برقرار کند، تعامل دانشگاه فردوسی مشهد و شرکت فولاد سنگان توسعه یابد.

خبر از: فاطمه ذوالفقاریان

بازدید از پژوهشکده هوا و خورشید، آزمایشگاه مرکزی، آزمایشگاه رباتیک، مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان  دانشگاه فردوسی مشهد از دیگر برنامه های این نشست بود.

2

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه