نشست دبیران و نمایندگان تشکل های دانشجویی با دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

دبیران و نمایندگان تشکل های دانشجویی روز شنبه 21 تیرماه 1399 با حضور در محل سالن شورای سازمان مرکزی با دکتر محمد کافی دیدار و گفتگو کردند.

در این نشست علاوه بر رئیس دانشگاه، دکتر حمیدرضا طاهری معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی‌، دکتر عادل سپهر مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی، حجت الاسلام محمد طلابیگی معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر مهدی کرمانی مدیر فرهنگی و فعالیت های داوطلبانه، دکتر غلامرضا رئیسیان، رئیس دانشکده الهیات و معارف اسلامی و دکتر روح الله اسلامی رئیس گروه مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد حضور داشتند.

در آغاز جلسه نمایندگان و دبیران تشکل ها، دغدغه ها و مسائل خود را با رئیس دانشگاه مطرح کردند و دکتر کافی به سوالات ایشان پاسخ داد.

رئیس دانشگاه در پاسخ به سوالی در خصوص برداشتن دیوارهای فیزیکی دانشگاه گفت: پیشنهاد کمیسیون معماری و شهرسازی در نشست شورای اسلامی شهر برای برداشتن دیوارهای دانشگاه در حد پیشنهاد است و فردا نشست مشترک دانشگاه با نمایندگان شورای شهر و رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی برگزار خواهد شد. در حال حاضر دانشگاه هیچ تصمیمی درخصوص حذف دیوارهای فیزیکی ندارد و این مسئله نیازمند رایزنی و گفتمان می باشد. اگرچه بر پایه شاخص های شهرسازی نوین ارتباط پررنگ تر دانشگاه با جامعه از طریق حذف دیوارهای فیزیکی صورت می پذیرد.

 

دکتر کافی در ادامه در مورد ساخت و نصب مجسمه فردوسی گفت: بحث و تبادل نظر در خصوص مسائل فنی، فرهنگی و اجتماعی با متخصصین صورت گرفته است و مقرر شد که نمایندگان دانشجویان نیز جلساتی را با طراحان و سازندگان این پروژه داشته باشند تا بیشتر به ابعاد و تاثیرات فرهنگی و اجتماعی این پروژه واقف شوند. همه مسائل باید با هم دیده شوند، ما اینجا قطب علمی شاهنامه را داریم. از سال گذشته، با همکاری استانداری، کارهای اولیه راه اندازی مرکز خراسان شناسی در دانشگاه انجام گرفته و اساس نامه آن تنظیم شده است و برنامه داریم سال آینده کنگره بزرگداشت مفاخر خراسان را برگزار کنیم که یکی از بزرگ ترین مفاخر، فردوسی است. در پایان مدیران دانشگاه به سوالات دانشجویان در خصوص مسائل مختلف پاسخ داده و به بحث و گفتگو پرداختند.

 

99042105

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه