مراسم نکوداشت دکتر مشکانی، استاد پیشکسوت گروه آمار به مناسبت روز آمار و برنامه ریزی برگزار شد

ارسال شده در تاریخ :

در روز چهارشنبه ۴ آبان ماه ۱۴۰۱ مراسم نکوداشت دکتر مشکانی استاد پیشکسوت گروه آمار دانشگاه فردوسی مشهد به مناسبت روز آمار و برنامه ریزی در تالار دکتر بزرگ‌نیا دانشکده علوم ریاضی برگزار شد.

در این مراسم دکتر رضایی ریاست دانشکده علوم ریاضی ضمن خیر مقدم و تبریک روز آمار و برنامه‌ریزی به دانشجویان و اعضای هیات علمی اضافه کرد: نکوداشت اساتید سنت بسیار پسندیده‌ای است که در دانشکده علوم ریاضی برای اساتید برجسته‌ای انجام گرفته است.

همچنین اشاره کرد که تالار دانشکده علوم ریاضی نیز مزین به نام دکتر بزرگ‌نیا شده است و در این مکان از اساتید به نام و بزرگوار دانشکده علوم ریاضی تقدیر و تشکر به عمل آمده است.

وی افزود: دانشکده علوم ریاضی رشته‌های ریاضی کاربردی، ریاضی محض، آمار و علوم کامپیوتر را شامل می‌شود که این رشته‌ها مجموعه به هم پیوسته هستند.

با توجه به نقش استاد مشکانی در تاسیس رشته علوم کامپیوتر اضافه کرد: ورود داده کاوی به رشته آمار کار بزرگی بود که در نتیجه زحمات دکتر مشکانی انجام گرفت.همچنین اولین دانشجویی که در مورد داده کاوی در دوره ارشد پژوهش کرد دکتر عبدالرضا ناظمی بود که با کمک و راهنمایی دکتر مشکانی توانست این کار پرزحمت را به نتیجه برساند.

همچنین در انتها اشاره کرد: شاگردی دکتر مشکانی افتخاری بود که نصیب من شد و همواره از تجربیات ایشان در تدریس‌های خود استفاده کرده‌ام.

در نهایت نیز آرزوی سلامتی و بهروزی برای دکتر مشکانی کرد.

در ادامه مراسم نیز دکتر طباطبائی عضو هیات علمی گروه آمار ضمن خیرمقدم، از ابتدای شکل گیری رشته آمار در دانشگاه فردوسی مشهد صحبت کرد.

وی به زحمات استاد خود دکتر مشکانی، ترجمه و تالیف کتا‌ب‌های مهم در زمینه رشته آمار اشاره کرد که برای این رشته بسیار مفید واقع شده‌است.

خانم دکتر توتونیان استاد پیشکسوت و فرهیخته دانشکده علوم ریاضی از خاطرات و دوستی‌های صمیمی میان همکاران خود گفت و از دکتر مشکانی به خاطر خدمات بزرگ علمی و پژوهشی کمال تشکر را داشت.

وی اضافه کرد: بیانگذار گروه قوی و قدرتمند آمار دکتر مشکانی و امثال ایشان هستند.

دکتر عبدالرضا ناظمی استاد دانشگاه آلمان و از شاگردان برجسته ایشان با ارسال کلیپ کوتاه و تهیه هدیه‌ای برای استاد مشکانی موفقیت خود را مدیون لطف و زحمات دکتر مشکانی دانست و افزود: دکتر مشکانی همیشه الگوی علمی و اخلاقی من در زندگی است.

دکتر احمدی مدیرگروه رشته آمار نیز شاگردی دکتر مشکانی را افتخار بزرگ زندگی خود می‌دانست.

همچنین اشاره کرد: حضور دکتر مشکانی را غنیمت شمرده‌ایم و در حضور ایشان از دانشجویان دارای رتبه در المپیادهای علمی و دارای رتبه برتر تقدیر به عمل می‌آوریم.

در ادامه مراسم با حضور دکتر مشکانی و دکتر رضایی ریاست دانشکده علوم ریاضی از دانشجویان برتر علمی و دانشجویان دارای رتبه المپیادهای علمی تقدیر شد.

دکتر مشکانی ضمن تشکر از همکاران و دانشجویان، از آن‌ها خواست کارهای مفید و موثری برای کشور و جامعه انجام دهند و برای کشور خود مفید واقع شوند.

این مراسم با تقدیم هدایا به دکتر مشکانی و گرفتن عکس یادگاری به پایان رسید.

خبر از فائزه قنبری

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه