مراسم آئین دانشجویان نوورود بین الملل دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

روز پنجشنبه ۵ آبان ماه ۱۴۰۱ آیین  دانشجویان نوورود بین الملل دانشگاه فردوسی مشهد  در تالار خوارزمی و بوزجانی دانشکده مهندسی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم دکتر ضابط سرپرست دانشگاه فردوسی مشهد ضمن خیر مقدم با اشاره به دعای امام زمان (عج) براهمیت  تلاش، کوشش، انگیزه و رغبت دانشجویان در تحصیل علم تاکید کرد. وی اضافه کرد: تحصیل در کشور خارجی می‌تواند فرصت مناسبی برای یادگیری آداب و رسوم و ارتباط باشد و باید این فرصت را مغتنم شمارید.

دکتر ضابط همچنین در سخنان خود گفت: دانشجویان بین الملل می توانند با انگیزه بالایی که دارند سهم بسزایی در اعتلا و ارتقای دانشگاه فردوسی مشهد داشته باشند.

در ادامه این مراسم دکتر بذرافشار رئیس اداره امور دانشجویان بین المللی دانشگاه نیز، دانشجویان بین الملل را سفیران علم، صلح، دوستی و فرهنگ خواند و گفت دانشگاه لازم است به نقش مهم آن‌ها توجه کند و از حضور دانشجویان بین الملل استفاده کند.

همچنین ادامه داد: دانشجویان بین الملل باید به صورت مجموعه یکپارچه درآیند و استانداردهای بالایی برای آن‌ها در نظر گرفته شود.

وی از تغییراتی که در نحوه پذیرش دانشجویان بین الملل در حال شکل گیری است صحبت کرد و افزود: با توجه مشکلاتی که دانشجویان بین الملل در کشور دارند در این برنامه قصد داریم راهنمایی‌هایی در خصوص مسائل مختلف ارائه دهیم.

در ادامه مراسم نماینده کنسولگری عراق در مشهد که در این مراسم حضور داشت با ایراد سخنانی حضور خود در دانشگاه فردسی مشهد را افتخار دانست و اشاره کرد: نام دانشگاه فردوسی مشهد با حروف طلا در آسمان حک شده است.

همچنین اضافه کرد: دانشگاه فردوسی مشهد پیشرفت‌های زیادی در حوزه علمی، اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی داشته است و به همین خاطر به حضور دانشجویان عراقی در این دانشگاه افتخار می‌کنیم و از دانشگاه فردوسی مشهد نیز به خاطر همکاری و همراهی با دانشجویان عراقی کمال تشکر را دارم.

در ادامه مراسم نیز توضیحاتی در مورد پرتال دانشجویی، رویه‌ها و مقررات اجتماعی و علمی دانشگاه، خدمات کنسولی دانشگاه، امکانات ورزشی و رفاهی برای دانشجویان به زبان عربی و فارسی ارائه شد.
همچنین چند تن دانشجویان بین الملل به بیان خاطرات و شعر پرداختند.
بازدید از نمایشگاه، ادای احترام به گلزار شهدای گمنام و بازدید از کتابخانه مرکزی از جمله برنامه‌های پایانی این مراسم بود.

خبر از فائزه قنبری

IMG_8692.JPG

IMG_8781.JPG

IMG_8741.JPG

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه