صدور احکام اعضای کمیته برنامه‌ریزی بزرگداشت هفتادمین سال تأسیس دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

در آستانه هفتادمین سال تأسیس دانشگاه و بنا به پیشنهاد شورای مرکزی آثار مفاخر و اسناد دانشگاه، احکام کمیته برنامه‌ریزی بزرگداشت هفتادمین سال تأسیس دانشگاه توسط دکتر کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد صادر شد.

بر اساس این حکم آقایان دکتر محمدجعفر یاحقی، دکتر منصور معتمدی، دکتر هادی ابراهیمی، دکتر هادی مؤید، دکتر بهروز مشایخی فرد و دکتر عادل سپهر به‌عنوان اعضای کمیته و دکتر سلمان ساکت به‌عنوان رئیس کمیته معرفی شدند.

استفاده همزمان از نیروهای جوان و پیشکسوت، همچنین استفاده از ظرفیت اعضایی که تجربه حضور در پنجاهمین سال تأسیس دانشگاه فردوسی مشهد در سال 1378 را داشته‌اند از ملاک‌های انتخاب اعضای این کمیته بوده است.

مصوبات این کمیته پس از جمع‌بندی و بحث و بررسی در شورای مرکزی مفاخر و اسناد دانشگاه به اجرا درخواهد آمد.

گفتنی است نخستین گام در راه تأسیس دانشگاه مشهد، در سال 1318 خورشیدی، با راه‌اندازی آموزشگاه عالی بهداری برداشته شد و در سال 1328 با انتشار نخستین آگهی پذیرش داوطلب برای رشته پزشکی، آموزشگاه عالی بهداری جای خود را به دانشکده پزشکی داد و در دوم آذر همان سال به‌طور رسمی گشایش یافت.

لازم به ذکر است پیش‌ازاین جشنوارۀ پنجاهمین سال تأسیس دانشگاه فردوسی مشهد در روزهای سی مهر و اول آبان‌ماه 1378 با حضور وزرای فرهنگ و آموزش عالی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تالار رازی دانشکدۀ پزشکی برگزارشده است.

آخرین اخبار