ششمین گردهمایی سراسری خیرین آموزش عالی کشور در مشهد برگزار شد

ارسال شده در تاریخ :

ششمین گردهمایی سراسری خیرین آموزش عالی کشور با حضور خیرین حامی ایده‌های نوآورانه و فناورانه صبح چهارشنبه ۲۴ خردادماه ۱۴۰۲ در هتل پردیسان مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، در این مراسم که دکتر زمانیان قائم مقام وزیر علوم و دکتر خطیبی معاون اداری مالی وزارت عتف نیز حضور داشتند، محمدحسین امید مدیرعامل بنیاد حامیان علم و فناوری ایران در این مراسم با اشاره به لزوم امیدآفرینی در بین دانشجویان گفت: در این بنیاد طرحی را تحت عنوان حمایت از ایده‌های نوآورانه در نظر گرفتیم که با کمک پارک‌های علم و فناوری، تسهیلات به دانشجویان واجد شرایط اعطا می‌شود.

محمدحسین امید در ادامه به تشریح برنامه‌های پیش‌رو بنیاد پرداخت و اظهار کرد: امسال برنامه‌ی حمایت از کرسی‌های پژوهشی و فناوری، حمایت از دانشجویان در پویش ایده‌های نوآورانه و دانشجویانی که نیاز به حمایت مالی دارند در قالب وام‌های شرافتی در دستور کار است.

دکتر رضا لطفی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد در این مراسم با اعلام آمادگی همکاری این دانشگاه با بنیاد حامیان علم و فناوری ایران تاکید کرد: کسی که به علم خدمت می‌کند جایگاه ویژه‌ای نزد خداوند دارد.

دکتر لطفی افزود: ما در دانشگاه فردوسی از دستاوردمحوری به سمت انسان ارزش‌آفرین رفته‌ایم و مسئله‌محور بودن را مورد توجه قرار داده‌ایم. وی ادامه داد: اکنون توجه کم به علم نافع، اشکالات مفهومی در ترویج نوآوری و حمایت ناکافی از فناوران وجود دارد که نیاز است برای حل آن کمک شود.

در پایان این مراسم از مستند تلویزیونی مهندس مهدی مروج تربتی به عنوان اولین مستند از سلسله مستندهای خیرین که توسط ستاد خیرین وزارت علوم تحقیقات و فناوری تهیه شده بود، رونمایی شد.

خبرنگار: زکیه سلیمی

عکاس: عرفان برفرازی

5

4

7

1

 

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه