رونمایی از طرح همیاران آب خراسان رضوی

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد از طرح همیاران آب خراسان رضوی که توسط دانشگاه فردوسی مشهدو به پیشنهاد استانداری خراسان رضوی تهیه شده است با حضور دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی و دکتر اردکانیان وزیر نیرو، تعدادی از نمایندگان مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، دکتر انصاری معاون اداری و مالی دانشگاه فردوسی مشهد و اعضای شورای آب استان رونمایی شد.

در جلسه شورای  آب خراسان رضوی  که در روز چهارشنبه 15 خرداد ماه 1398 در استانداری خراسان رضوی برگزار شد، دکتر رضا اردکانیان وزیر نیرو در سخنانی اظهار نمود: طرح همیاران آب یک الگوی مناسب جهت به کارگیری و مشارکت تمامی دستگاه های خصوصی و دولتی برای رفع بحران آب در خراسان رضوی است که در این خصوص وزارت نیرو با تمام توان از آن حمایت خواهد کرد.

استاندار خراسان رضوی نیز در این جلسه خاطرنشان کرد: باور داریم که حل مشکل آب نیازمند مشارکت همگان است و افزود: بسیاری از کارشناسان، متخصصان و ذی‌نفعان راه حل‌های فراوانی را در ذهن دارند. هم‌افزایی اندیشه‌ها، راه حل‌های معقول‌تر و مقبول‌تری را فراهم می‌کند، بنابراین در طرح همیاران آب استان به دنبال حکمرانی خوب رفتیم که از طریق استفاده از طرفیت کلی کنشگران محلی به آن دست پیدا کنیم. شفافیت، انصاف و قانون‌مداری اصل کار ما بوده و دستیابی به وفاق و اجماع نسبی برای راه حلی در چارچوب قانون هدف ما است. امیدواریم این وفاق بسترساز پیاده‌سازی سیاست‌ها و دستیابی به هدف‌ها در کوتاه‌ترین مدت شود.

استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان ناظر بر عملکرد این طرح انتخاب شده است تا اگر مسئولان استانی تغییر کردند، وظیفه مطالبه گری برای اجرای تعهدات توسط جامعه دانشگاهی دنبال شود.

استاندار خراسان رضوی همچنین از در دستورکار قرار داشتن طرح انتقال آب دریای عمان به شرق کشور خبر داد و گفت: مطالعات مربوط به این طرح انجام گرفته است و امیدواریم با همکاری وزارت نیرو زمینه تحقق آن در آینده ای نزدیک فراهم شود.

در ادامه این جلسه دکتر داوری عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد اظهار نمود: مدیریت آب بحث پیچیده‌ای شده و برای حل مسائل آب باید شبکه منسجم اجتماعی، اقتصادی و سیاسی شکل دهیم و سیاست‌ورزی کنیم و ادامه داد: طرح همیاران آب استان خراسان رضوی به دنبال حرکتی به سمت تعادل منابع مصارف و پایایی کمی و کیفی منابع آب است. ما به این نتیجه رسیدیم که ورشکستگی آبی در اثر رفتار کنونی ما قطعی خواهد بود و برای جلوگیری از آن، تعادل کمی و کیفی منابع آب تنها راه حل خواهد بود که باید به سمت آن حرکت کنیم.

سپس با حضور دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، استاندار خراسان رضوی، وزیر نیرو، رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان، رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی، و تغدادی از نمایندگان مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، دکتر انصاری معاون اداری و مالی دانشگاه فردوسی مشهد و اعضای شورای آب استان از طرح همیاران آب خراسان که توسط دانشگاه فردوسی مشهدتهیه شده است رونمایی شد.

tarhab982

آخرین اخبار