دیدار تعدادی از استادان و پژوهشگران دانشگاه‌های اندونزی از دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

به دعوت دانشکده الهیات و معارف اسلامی هیأتی از استادان و پژوهشگران دانشگاه‌های اندونزی با حضور در دانشگاه فردوسی مشهد با دکتر بهرامی معاون پژوهش و فناوری و دکتر رئیسیان رئیس دانشکده الهیات و معارف اسلامی در تاریخ 6 بهمن 1398 دیدار و گفت‌و‌گو داشتند.

دکتر بهرامی در دیدار با این هیأت به عرصه‌های رشد علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران در دوران پس از انقلاب و نقش موثر دانشگاه فردوسی مشهد در این توسعه و پیشرفت، به‌خصوص در حوزه علوم پزشکی، زیست‌فناوری، ژنتیک، و فناوری نانو اشاره کرد. افزون بر آن، بر عرصه‌های گسترده رشد نظری و توسعه کاربردی در حوزه علوم انسانی تاکید کرد. همچنین زمینه‌های متنوع و متعدد توسعه همکاری علمی دانشگاهی با کشور اندونزی به ویژه با عنایت به اهمیت راهبردی تعمیق روابط بین‌فرهنگی در میان کشورهای جهان اسلام مورد توجه قرار گرفت.

وی با اشاره به رشد چشمگیر دانشگاه فردوسی مشهد در نظام‌های رتبه بندی جهانی و حوزه پژوهش و فناوری آمادگی دانشگاه را برای همکاری در این عرصه‌ها مطرح کرد.

دکتر رئیسیان در دیدار با این هیأت ضمن خوش آمدگویی و معرفی رشته‌ها و گروه‌های آموزشی، به بیان مهمترین فعالیت‌ها و تفاهم نامه‌های بین‌المللی دانشکده الهیات و معارف اسلامی پرداخت. سپس دکتر محمدجواد عنایتی‌راد مدیر گروه معارف اسلامی، دکتر عباس جوارشکیان مدیر گروه فلسفه و حکمت اسلامی و دکتر مهدی حسن‌زاده از گروه ادیان و عرفان تطبیقی اطلاعات مختصری را در مورد گروه‌های آموزشی خود ارائه نمودند.

در پایان راه‌های همکاری دانشکده الهیات و معارف اسلامی و دانشگاه‌های کشور اندونزی مورد بررسی قرار گرفت.

 98110814

 

 

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه