حضور قائم‌مقام وزیر علوم در دفتر بین‌الملل دانشگاه فردوسی مشهد در فرودگاه مشهد

ارسال شده در تاریخ :

دفتر بین‌الملل دانشگاه فردوسی مشهد با حضور مدیران بین‌الملل دانشگاه و مدیرکل نهاد ریاست جمهوری در روز چهارشنبه 10 مهر ماه 1398 افتتاح شد. پس‌ازآن دکتر باقری قائم‌مقام وزیر علوم تحقیقات و فناوری و دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و آقای قاسم‌زاده مدیرکل فرودگاه مشهد در دفتر بین‌الملل دانشگاه حضور  یافتند.

در ابتدا دکتر احسان قبول مدیر همکاری‌های علمی  بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه ازجمله اهداف افتتاح این دفتر را ارتباط مستقیم با ایرانیان متخصص خارج از کشور برای بهره‌مندی از دانش و تجربیات ایشان، معرفی دانشگاه به مسافران خارجی، جذب استادان بین‌الملل، جذب سرمایه‌گذاران و واقفان علمی معرفی کرد و از همکاران اداره دانشجویان بین‌الملل دانشگاه برای آماده‌سازی این دفتر تشکر کرد.

در ادامه دکتر کافی بین‌المللی سازی را یکی از راهبردهای اساسی دانشگاه دانست و افتتاح این دفتر را گامی مهم در ارتباط بخش بین‌الملل دانشگاه با جامعه معرفی کرد. رئیس دانشگاه به‌ضرورت ارائه تسهیلات بیشتر به دانشجویان و استادان بین‌الملل اشاره کرد که هم‌اینک این تسهیلات از فرودگاه آغاز خواهد شد. دکتر کافی دانشگاه فردوسی مشهد را یکی از افتخارات شهر مشهد معرفی کرد که در سطح ملی و جهانی در هفتادمین سالگرد تأسیس آن همچنان در عرصه‌های مختلف می‌درخشد. وی از مدیریت فرودگاه هاشمی نژاد برای فراهم ساختن این بستر برای مدیریت بین‌الملل دانشگاه قدردانی کرد.

در پایان دکتر باقری قائم‌مقام وزیر علوم تحقیقات و فناوری نیز اهمیت روابط بین‌الملل دانشگاه‌ها در اسناد بالادست وزارت عتف را خاطرنشان کرد و از ابتکار دانشگاه فردوسی مشهد در تأسیس دفتر بین‌الملل دانشگاه در فرودگاه قدردانی کرد.

وی بهره‌گیری از متخصصان خارج کشور در دانشگاه‌ها را به‌انحاءمختلف یکی از عوامل پیشرفت علمی کشور تلقی کرد. دکتر باقری با موفق معرفی کردن دانشگاه فردوسی مشهد در جذب حدود 2000 دانشجوی بین‌الملل به اهمیت توجه به ارتقا کیفی در حوزه بین‌الملل متوازن با گسترش کمی تأکید کرد.

844027

844025

844026

 

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه