حضور رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در بیست و یکمین اجلاس روسای دانشگاه‌های سطح یک کشور

ارسال شده در تاریخ :

بیست و یکمین اجلاس روسای دانشگاه‌های سطح یک کشور با حضور دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر غفاری معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر خدایی رییس سازمان سنجش آموزش کشور و روسای دانشگاه‌های سطح یک کشور در روز شنبه 13 بهمن‌ماه 1397 در دانشکده مهندسی دریا و کشتی‌سازی دانشگاه امیرکبیر در شهر بندرعباس برگزارشد.

در این جلسه روسای دانشگاه‌ها وضعیت اختصاص بودجه به دانشگاه‌ها را بررسی کردند.

همچنین در این جلسه روسای دانشگاه‌ها برای کمتر شدن فاصله با دانشگاه‌های بزرگ دنیا، بررسی اصلاح ساختاری و کلیدی در دانشگاه‌های سطح یک کشور را بررسی نمودند که تصمیم گرفته شد اصلاح ساختار دانشگاه‌های برتر و سطح یک در دستور کار قرار گیرد.


دکتر غفاری معاون فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که در این جلسه حضور داشت در خصوص مسائل روز مطالبی را ارائه نمود و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور نیز  در خصوص مسائل مربوط به کنکور به‌ویژه در مقطع تحصیلات تکمیلی توضیحاتی ارائه نمود.

لازم به ذکر است دانشگاه برتر و سطح یک کشور شامل دانشگاه‌های  فردوسی مشهد،   اصفهان، صنعتی اصفهان، تهران، شهید بهشتی، صنعتی امیرکبیر، تبریز، علم و صنعت ایران، تربیت مدرس، خواجه‌نصیرالدین طوسی، صنعتی شریف، شیراز و علامه طباطبایی است.

bartar971

آخرین اخبار