حضور دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه آب و انرژی در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

روز سه شنبه 24 خرداد 1401 دکتر مهدی شریف زاده دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه آب و انرژی و هیات همراه با حضور در دانشگاه فردوسی مشهد با دکتر ضابط سرپرست دانشگاه دیدار به عمل آورد. در این دیدار دکتر رضا لطفی معاون پژوهشی، دکتر مهدی پناهی مدیر پژوهش های کاربردی، مهندس موسوی معاون پارک علم و فناوری دانشگاه و رئیس مرکز رشد، دکتر وکیلی رئیس شبکه آزمایشگاه ها، دکتر انفرادی رئیس پژوهشکده هوا خورشید، دکتر داوری رئیس پژوهشکده آب و محیط زیست، مهندس صابر مدیرعامل شرکت صنایع پیشرفته هوا خورشید و مهندس خدیوی مدیرعامل شرکت هیدرو تجهیز توس نیز حضور داشتند.

در این دیدار که با هدف شناسایی ظرفیت های دانشگاه فردوسی مشهد در حوزه های آب و انرژی های تجدید پذیر تشکیل گردید دکتر شریف زاده عنوان کرد: بر اساس ماموریتی که امسال توسط مقام معظم رهبری در خصوص دانش بنیان ارائه گردیده است ستاد توسعه فناوری های حوزه آب و انرژی پیشنهاد کرده تا آئین نامه ای در جهت شکل گیری فعالیت های دانش بنیان در تمامی وزراتخانه ها تدوین و به اجرا در آید.

در این نشست مطرح شد تا مسائل به صورت کارگروه هایی در دستگاه ها شکل گرفته و شرکت های دانش بنیان با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حل مسائل مشارکت نمایند.

همچنین با اعلام آمادگی دکتر ضابط سرپرست دانشگاه فردوسی مشهد پیشنهاد گردید تا با همکاری ستاد توسعه فناوری های حوزه آب و انرژی، دانشگاه فردوسی مشهد پایلوت پیاده سازی طرح هوشمندسازی انرژی گردد و نیز این دانشگاه در حوزه هایی به ویژه حوزه آب و انرژی های تجدید پذیر و عملیاتی نمودن دستاوردها در این زمینه با ستاد مذکور همکاری نماید.

دکتر شریف زاده و هیات همراه با حضور خود در دانشگاه فردوسی مشهد از پژوهشکده هوا خورشید و مرکز فناوری های پیشرفته دانشگاه فردوسی مشهد بازدید به عمل آوردند.

 

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه