برگزاری کارگاه ارزیابی درونی و تدوین برنامه‌های بهبود کیفیت دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی استان‌های خراسان رضوی جنوبی شمالی و سمنان

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد کارگاه یک‌روزه ارزیابی درونی و تدوین برنامه‌های بهبود کیفیت گروه‌های آموزشی توسط هیئت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت علوم، تحقیقات و فناوری خراسان رضوی و شورای هماهنگی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی-غیر انتفاعی منطقه 9 کشور، روز پنج‌شنبه 10 آبان 97 در مؤسسه آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی بینالود مشهد برگزار شد.

این کارگاه با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز و سپس مسؤلین مؤسسه آموزش عالی غیر دولتی– غیر­انتفاعی بینالود مشهد، ضمن خیر­مقدم به شرکت­کنندگان، بر ضرورت برگزاری چنین کارگاه­هایی به منظور بهبود کیفیت فعالیت­های آموزش عالی تأکید نمودند.

سپس دکتر جعفری ثانی، دبیر نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری استان خراسان رضوی در خصوص معرفی برنامه‌های کارگاه و لزوم نظارت و ارزیابی در گروه‌های آموزشی پرداخت و افزود این کارگاه با رویکرد جدید برای اولین بار در سطح مدیران گروه-های آموزشی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی –غیرانتفاعی در سطح کشور اجرا می‌شود.

دکتر طیرانی رئیس شورای هماهنگی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی-غیر انتفاعی منطقه 9 کشور، نیز با تشکر از هیئت نظارت و ارزیابی استان خراسان رضوی به‌منظور برگزاری این کارگاه، مختصری از روند برگزاری کارگاه و به نقش و اهمیت این قبیل فعالیت‌ها تأکید کرد.

دکتر محمدرضا نیستانی، معاون مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مدرس این کارگاه، بابیان تعریفی از فرایندهای ارزیابی درونی و تدوین برنامه های بهبود کیفیت گروه های آموزشی، برگزاری این کارگاه‌ها را در جهت برنامه‌ریزی از پایین به بالا با استفاده از توانمندی و وظایف مدیران گروه‌های آموزشی ضروری دانست.

در ادامه سه کارگاه تخصصی متشکل از رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات، مدیران ارزیابی درونی و مدیران گروه‌های آموزشی تشکیل و در دو جلسه صبح و عصر دنبال شد. در هریک از کارگروه‌ها، شرکت‌کنندگان ضمن هم‌اندیشی به انجام فعالیت گروهی پرداخته و در ابتدا مشکلات گروه‌های آموزشی شناسایی و سپس دسته‌بندی شد. در ادامه اعضای هر کارگروه به ارائه راه‌حل‌های پیشنهادی با توجه تجربیات خود پرداختند. تکمیل کاربرگه‌ای شناسایی نشانگرها از دیگر برنامه‌های اجراشده در کارگروه‌های آموزشی بود. در پایان، نماینده هر کارگروه به ارائه جمع‌بندی موضوعات مطرح‌شده در هر یک از کارگروه‌ها برای شرکت‌کنندگان پرداختند.

841188

841189

841182

841183

841184

841185

841186

841187

 

 

برای آگاهی از اخبار و رویدادهای دانشگاه فردوسی مشهد می توانید به پیام رسان های :

سروش:

http://Sapp.ir/fumsoroush

ایتا:

https://eitaa.com/ferdowsieum

مراجعه نمایید

 

 

آخرین اخبار