برگزاری همایش ابعاد نظری و کاربردی توسعه و امنیت پایدار در مناطق مرزی با رویکرد آزمایشی در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد همایش ابعاد نظری و کاربردی توسعه و امنیت پایدار در مناطق مرزی با رویکرد آزمایشی با حضور سردار شجاع فرمانده مرزبانی استان خراسان رضوی، سردار جان نثار مشاور فرماندهی شرق کشور، سردار کمیلی مشاور فرمانده مرزبانی در شرق، شمال شرق و جنوب شرق کشور، دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و جمعی از مدیران پالایشگاه شهید هاشمی نژاد (پالایشگاه گاز خانگیران) روز چهارشنبه 7 آبان ماه 1399 با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

دکتر کافی در این همایش ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان و حافظان امنیت و توسعه مرزهای کشور مسأله مرزها را بویژه در ایران بسیار مهم عنوان کرد و بر اهمیت برگزاری این گونه همایش ها برای حفظ امنیت مرزها تاکید کرد و گفت: اگر انسان بخواهد آرمان گرا فکر کند باید منتظر روزی باشد که هیچ مرزی در جهان وجود نداشته باشد اما واقعیتی که با آن رو به رو هستیم غیر از این است. ایران از نظر جغرافیایی در مکانی واقع است که در طول تاریخ محل برخورد اقوام، دین ها و مذهب های مختلف بوده و توانسته است سرافرازانه حریم خود را حفظ کند و این نشان دهنده توجه کشور ما به مرزبانی است. مرزها را می توان با زور و قدرت هم کنترل کرد اما آنچه اهمیت دارد رضایت و شادمانی مرزنشینان است.

وی در پایان گفت: بیشتر ظرفیت های موجود کشور ما در حواشی و مرزها متمرکز هستند و در قلب ایران کویرهایی است که آبادانی ندارند، امیدوارم با اهمیت دادن و توسعه مرزها بتوان از ثروت های موجود در مناطق مرزی کشور استفاده کرد.99080707

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه