برگزاری مراسم بزرگداشت روز جهانی حسابدار و تقدیر از حسابداران دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

به مناسبت گرامیداشت روز حسابدار و در راستای ارج نهادن به خدمات ارزنده حسابداران دانشگاه فردوسی مشهد، مراسم بزرگداشت این روز و سپاسگزاری از تلاش‌های حسابداران دانشگاه، روز چهارشنبه 15 آذر 1402 در سالن شورای سازمان مرکزی برگزار شد.

در این مراسم که رئیس دفتر ریاست و روابط عمومی، مشاور برنامه ریزی و توسعه منابع، اعضای هیات مشورتی مالی، مدیران اسبق مالی و حسابداران دانشگاه حضور داشتند، دکتر ساعی مدیر منابع مالی دانشگاه به نقش مؤثر حسابداران در شکوفایی دانشگاه فردوسی مشهد اشاره نمود و از تلاش‌ها و خدمات صادقانه کارکنان حوزه مدیریت منابع مالی تشکر کرد.

 وی 15 آذر را به عنوان روز ملی حسابدار، روز همدلی و همگرایی و روز خردورزی جمعی حسابداران بر جامعه حسابداری کشور و به خصوص حسابداران دانشگاه فردوسی مشهد تبریک گفت.

دکتر ساعی اظهار داشت: حسابداری در ابتدا یک فن ثبت و گزارشگری فعالیت‌های مالی تعریف می‌شد اما در نگاه جامعتر امروزه IFAC حسابداری را یک رویه فنی، اجتماعی و اخلاقی می‌داند که به استفاده پایدار از منابع و پاسخگویی مناسب به ذینفعان، برای ایجاد شکوفایی سازمانی، مردمی و طبیعت مربوط می‌شود.

وی همچنین یادآور شد که با همیاری همه همکاران (به خصوص همکاران جوان) گامهایی هرچند کوچک ولی مستمر در راستای تامین اهداف مجموعه بزرگ مدیریت منابع مالی دانشگاه فردوسی مشهد برداریم از جمله:

1-مستندسازی و تهیه راهنمای سامانه های موجود

2-یکپارچه سازی سامانه های مالی و زیرسامانه های مربوطه و رفع نواقص آنها

3-بازنگری در شرح وظایف ادارات مدیریت منابع مالی از دفترنویسی به عضو اصلی در صحنه تصمیم گیری‌های جاری و استراتژیک

4-استقرار حسابداری مدیریت و نظام بهایابی و گزارشگری منظم ادواری

5-آزادسازی وقت نیروهای متخصص و یاری گرفتن از آنها در راستای افزایش کارایی و اثربخشی سازمانی

6-رعایت عدالت و انصاف در تخصیص وظایف بین همکاران با همکاری روسای ادارات

سپس اقبالی معاون منابع مالی دانشگاه ضمن تبریک روز حسابدار و تشکر از همکاران که نقش اصلی را در انجام امور حرفه ای خود بر عهده دارند به مواردی از جمله: -هماهنگی و سازماندهی بین همکاران که بتوانند برای یک هدف مشخص با یکدیگر همکاری کنند از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این نیازمند تلفیق موزون و هماهنگ فکر افراد می باشد که نتیجه آن فکر و ذهن پرانرژی تر خواهد بود و اگر بتوانیم در محیط کاری خود به این هم افزایی فکری برسیم انرژی حاصل از آن غیر قابل تصور خواهد بود.

- کار حرفه ای حسابداران دانشگاه که  تمام تلاش و همت خود را در راستای انجام امور حرفه ای خود بکار می بندند.

- گزارش مقبول حسابرسی صورتهای مالی دانشگاه  منتهی به 29 اسفند ماه 1401 برای دومین سال پیاپی از حسابرس منتخب هیات امنا و تقدیر و تشکر از تلاش کلیه همکاران در این خصوص

- تلاش مضاعف همکاران جهت نهایی شدن گزارش حسابرسی مربوط به صورتهای مالی منتهی به 29 اسفندماه 1401  در آذرماه که بتوانند همزمان با روز حسابدار به این مهم دست یابند.

p1

p2

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه