برگزاری مراسم استقبال از دانشجویان پسر دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

آیین استقبال از دانشجویان نوورود پسر دانشگاه فردوسی مشهد صبح روز چهارشنبه با حضور دانشجویان و مسئولین دانشگاه در تالار دکتر رحیمی زاده دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد در مراسم استقبال از دانشجویان نوورود پسر دانشگاه فردوسی مشهد که در روز چهارشنبه 4 مهرماه 1397 در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه با تبریک به دانشجویان جدید، روز ورود به دانشگاه را از خاطره‌انگیزترین روزهای زندگی دانشجویی دانست و افزود: بی‌شک تلاش‌های شبانه‌روزی شما و همراهی خانواده‌های شما باعث گردید تا در این دانشگاه که به‌جرئت می‌توان آن را یکی از دانشگاه‌های برتر کشور و جهان نام برد، پذیرفته شوید. وی بابیان خاطرات خود از دوران دانشجویی یادی کرد از دانش‌آموختگان این دانشگاه که هر یک به‌نوعی موجب اعتلای نام دانشگاه فردوسی مشهد شدند.

دکتر محمد کافی افزود: در این روز دانشجویان با کمک اساتید و مدیران دانشگاه آغازکننده راهی خواهند بود که در آینده سرنوشت آنان را تعیین خواهد کرد. وی تلاش و کوشش همه دانشجویان و خانواده‌های آنان را رمز موفقیت و تعیین‌کننده سرنوشت آن‌ها دانست و ادامه داد: دانشگاه فردوسی مشهد که در حال حاضر در تراز بین‌المللی جایگاه ویژه‌ای پیداکرده است، کسب این جایگاه را مرهون تلاش و پشتکار همه دانشگاهیان می‌داند و قطعاً دانشجویان نو ورود نیز می‌توانند در اعتلای این موفقیت نقش پررنگی را در دانشگاه فردوسی مشهد داشته باشند.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ظرفیت‌ها و توانمندی‌های انسان را نردبان پیشرفت برای رسیدن به اهداف دانست و گفت: در حال حاضر کشور ایران یک کشور درحال‌توسعه است و دارای ظرفیت‌های زیادی هست و شما دانشجویان می‌توانید با تلاش و فعالیت خود در رشد و توسعه کشور نقش به سزایی را ایفا نمایید و لازم است تا دانشجویان این باور را در خود ایجاد کنند که هر یک می‌توانند در آینده جز مدیران و کارگزاران این کشور باشند و موجب اهتزاز پرچم ایران در قله‌های افتخار شوند.

دکتر محمد کافی از دانشجویان خواست تا سه مؤلفه فکر نوآورانه، مهارت افزایی و کارآفرینی را سرلوحه زندگی خود به‌خصوص در دوران دانشجویی قرار دهند و  افزود: در دانشگاه فردوسی مشهد به‌واسطه حضور اساتید برجسته، شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد و توسعه این بستر برای دانشجویان فراهم‌شده است تا ایده‌ها و خلاقیت‌های خود را شکوفا کنند و قطعاً این کار علاوه بر اینکه موجب افتخارآفرینی برای دانشجو و خانواده او می‌گردد می‌تواند در توسعه دانشگاه فردوسی مشهد نیز نقش مؤثری داشته باشد.  وی در ادامه از دانشجویان خواست تا امید به آینده را از دست ندهند و در این دوران دانشجویی فعالیت‌های خود را به نحوی انجام دهند تا پس از گذران دوران دانشجویی فردی آماده و بامهارت برای حضور در جامعه باشند. وی افزود: دانشگاه فردوسی مشهد این افتخار را دارد تا با ایجاد بسترهای مناسب توانسته است دانشجویی خلاق و نوآور به جامعه ارائه نماید.  

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به جایگاه علمی این دانشگاه در عرصه کشوری و جهانی عنوان کرد: دانشگاه فردوسی مشهد که همواره مهد علم و دانش بوده است به کمک نام‌آوران و افتخارآفرینان توانسته است قله‌های بلند علم و دانش را فتح کند و اکنون در جهان جایگاه ویژه‌ای پیدا کند و مایه افتخار برای ایران باشد. وی حضور 3 وزیر دانش‌آموخته از دانشگاه فردوسی مشهد را در کابینه دولت از افتخارات این دانشگاه دانست و ادامه داد کسب عنوان دومین دانشگاه جامع کشور و قرارگیری در فهرست 500 دانشگاه برتر جهان مایه  مباهات برای دانشگاهیان این دانشگاه است. وی افزود: در حال حاضر در دانشگاه فردوسی مشهد بیش از 1300 دانشجوی بین‌المللی از 20 کشور دنیا با زبان‌ها و فرهنگ‌های گوناگون و در رشته‌ها و مقاطع مختلف تحصیلی در حال علم‌آموزی‌اند که این افتخارات جز با تلاش دانشگاهیان محقق نمی‌شد و در حال حاضر شما دانشجویان جدید الورد که از امروز جزء جامعه دانشگاهی دانشگاه فردوسی مشهد باید در راستا تلاش کنید.

دکتر محمد کافی در این مراسم به افتخارآفرینی‌های دانشگاه فردوسی مشهد در سال گذشته ازجمله کسب مقام اول دانشجویان این دانشگاه در المپیاد علمی کشور و کسب مقام دوم در المپیاد ورزشی اشاره کرد و شعار 20 ساله دانشگاه سبز و تلاش در این زمینه را ازجمله بهترین فعالیت‌ها در راستای حفظ محیط‌زیست و توجه به محیط پیرامون دانست. وی با اشاره به حضور بیش از 130 شرکت دانش‌بنیان و فن آور در حوزه‌های مختلف، کسب مهارت و فعالیت در کنار علم‌آموزی را رمز موفقیت دانشجویان پس از گذران دوران دانشجویی دانست و از دانشجویان نو ورود خواست تا از بسترهای فراهم‌شده در دانشگاه به بهترین شکل بهره ببرند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین صالحی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد در این مراسم با تبریک پذیرش به دانشجویان نو ورود به این نکته اشاره کرد که سه مؤلفه‌ای که دانشجویان در دانشگاه باید داشته باشند، آرمان‌خواهی، آزاداندیشی و عدالت‌طلبی است و یک دانشگاه در تراز خوب و برتر باید علاوه بر جنبه‌های علمی و دانش‌افزایی در عرصه‌های زندگی فردی و اجتماعی نیز باید برای دانشجویان برنامه‌ریزی نماید. وی بابیان نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص رسالت دانشگاه، توجه به سه مؤلفه تشکیل‌دهنده شخصیت دانشجو و توجه به باورهای اسلامی و سیاسی، به قدرت رسیدن دانش تحلیلی ضمن تهذیب اخلاق فردی و اجتماعی در عرصه‌های دینی و علمی را رمز موفقیت در کسب مهارت‌های زندگی و توانمندی در این عرصه عنوان کرد.

رئیس نهاد رهبری دانشگاه فردوسی مشهد در این مراسم  پنج مؤلفه اصلی این مدل را آموزش مسئله محور، تحلیل محوری، رویکرد مقایسه‌ای و تطبیقی، آموزش کاربردی و تفکر نقادانه دانست و اذعان داشت: اگر این مدل در آموزش دانشجویان به گرفته شود شاهد آن خواهیم بود که قله‌های افتخار در عرصه‌های مختلف به دست همین دانشجویان نو ورود در آینده‌ای نزدیک فتح خواهد شد.

در ادامه برگزاری مراسم با دعوت از مسئولان دانشکده‌ها و واحدهای ستادی دانشگاه، ایشان ضمن معرفی خود حوزه‌های تحت مدیریت خود از جمله مسائل آموزشی ، دانشجویی ، خوابگاه و دیگر موارد مورد نیاز دانشجویان را  برای دانشجویان پذیرفته‌شده در دانشگاه  توضیح  دادند.

خانم دکتر کیوانفر مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی نیز در این مراسم اظهار نمود یکی از وظایف روابط عمومی دانشگاه ،  مسئولیت اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای دانشگاه  می باشد که اخبار و تلاش دانشگاهیان از طریق سایت دانشگاه و کانال های اطلاع رسانی  سروش و ایتا در دانشگاه انجام می شود .

لازم به ذکر است در ابتدای این مراسم، دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و مسئولان  دانشگاه با حضور در جمع دانشجویان پسر پذیرفته‌شده در دانشگاه فردوسی مشهد در دو سالن محل برگزاری مراسم،  با آنان گفتگو نمودند.

در حاشیه این مراسم واحدهای دانشگاه، کانون‌ها، انجمن‌ها و تشکل‌های مختلف دانشجویی با برپایی غرفه‌ به نمایش آثار و فعالیت‌های خود پرداختند   که مسئولان دانشگاه همچنین دانشجویان پسر نو ورود دانشگاه از این غرفه‌ها بازدید نمودند.

ارسال کننده خبر: الهی نژاد

new97102

new97101

new97104

 

new97103

.

برای مشاهده عکس های بیشتر  روی فایل های زیر  کلیک کنید

عکس های سری اول - کلیک کنید

عکس های سری دوم - کلیک کنید

.

.

.

برای آگاهی از اخبار و رویدادهای دانشگاه فردوسی مشهد می توانید به پیام رسان های :

سروش:

http://Sapp.ir/fumsoroush

ایتا:

https://eitaa.com/ferdowsieum

مراجعه نمایید

آخرین اخبار