برگزاری مراسم آئین بدرقه کاروان ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

 در روز چهارشنبه ۲۶ مردادماه ۱۴۰۱ در سالن آمفی تئاتر دانشکده علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد مراسم آئین بدرقه کاروان ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد به سومین المپیاد فرهنگی و ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاهها و مؤسسات عالی کشور برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد در این مراسم دکتر سید فردین تقی زاده مدیر کل دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، جواد حامدزاده معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی، جعفری رئیس بنیاد شهید منطقه یک خراسان رضوی، مهماندوست رئیس اداره امور ورزشی و اردویی بنیاد شهید استان، دکتر امیر رشیدلمیر رئیس دانشکده علوم ورزشی، دکتر علیرضا خادملو مدیریت تربیت بدنی دانشگاه، دکتر سید محسن اصغری نکاح مدیر فرهنگی و فعالیت های داوطلبانه دانشگاه، مهندس ساجدی رئیس اداره دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه و نیز دانشجویان شاهد و ایثارگر ورزشکار اعزامی به اردوی المپیاد حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم دکتر علیرضا خادملو مدیر تربیت بدنی دانشگاه ضمن خیر مقدم بیان کرد که المپیاد فرهنگی ورزشی واحد تربیت بدنی وزارت علوم در ۴ بخش المپیاد قهرمانی، همگانی، شاهد و ایثارگر و دانشجویان بین الملل برگزار می شود.

خادملو در ادامه اظهار داشت همه مربیان همکار با دانشگاه در این زمینه در سطح یک مربیگری هستند. دانشگاه فردوسی برای این المپیاد در کاروان دختران ۴۰ نفر اعزامی داردکه ۳۷ نفر از آنها ورزشکار هستند و در کاروان پسران ۴۸ نفر اعزامی با تعداد ۳۷ نفر دانشجوی ورزشکار داریم که در مجموع ۸۸ نفر در هر دو مرحله اعزامی خواهیم داشت. کل این رویداد از تاریخ ۲۹ مردادماه تا 2 شهریورماه برگزار خواهد شد که مسابقات کاروان اول از تاریخ 29 مرداد تا 2 شهریور و کاروان دوم از تاریخ ۶-۳ شهریور خواهد بود.

دکتر سید فردین تقی زاده مدیر کل دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت علوم نیز در سخنان خود به این نکته اشاره کرد که در مدت یکی دو سال شرایط کرونا یک حالت سکون و بی رمقی بر فعالیت های ورزشی دانشگاه ها حاکم شده بود که باید دوباره پویایی و نشاط شرایط قبل از کرونا به دانشگاه ها برگردد.

وی بیان کرد المپیاد قهرمانی، همگانی، شاهد و ایثارگر هر دو سال یکبار برگزار می گردد ولی ما سعی داریم در دوران پساکرونا المپیاد شاهد و ایثارگر را هم امسال و هم سال آینده برگزار کنیم. وی افزود پنجمین المپیاد در سال ۱۴۰۴ برگزار خواهد شود.

در انتها سید فردین تقی زاده ضمن تشکر از مسئولین دانشگاه فردوسی مشهد گفت این دانشگاه از دانشگاه های پیشرو و پیشتاز در این المپیاد بوده و بیشترین تعداد دانشجویان ورزشکار شاهد و ایثارگر را به این المپیاد اعزام نموده است.

جواد حامدزاده معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی از برگزاری این رویداد ابراز خرسندی کرده و خطاب به دانشجویان ورزشکار شاهد و ایثارگر اعلام کرد که شما باز هم در جبهه دیگری درخشیدید و باعث افتخار جامعه شاهد و ایثارگر شدید.

حامدزاده بیان کرد جوان در مهمترین و حساس ترین فصل و دوران زندگی خود قرار دارد. فصل جوانی زندگی فصلی است که می تواند تمام آینده جوان مثل معرفت، مجاهدت، پرهیزکاری و رشد جوانی در آن فصل ساخته شود. وی در انتها سالروز ورود آزادگان به کشور را تبریک گفت و از مسئولین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و  مسئولین دانشگاه و همه برگزارکنندگان این مراسم و برنامه تشکر نمود.

مراسم با عکس یادگاری و بدرقه تیم های ورزشی با عبور از زیر کلام الله مجید به پایان رسید.

خبرنگار: مهدیه کوهستانی

عکاس: آرش قربانعلی زاده

 karevanshahed4

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه