برگزاری دهمین کنفرانس ملی و سومین کنفرانس بین المللی برنامه ریزی و مدیریت شهری در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

دهمین کنفرانس ملی و سومین کنفرانس بین المللی برنامه ریزی و مدیریت شهری روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 24 و 25 آبان ماه 1402 با حضور معاون وزیر مسکن، شهردار مشهد، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و جمعی از مدیران شهری در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

دکتر ضابط این کنفرانس را از نماد‌های همکاری شورای شهر، شهرداری و دانشگاه فردوسی دانست و گفت: در همه دوره‌ها از دانشگاه فردوسی در شورای شهر نماینده داشته‌ایم. اهمیت ارتباط دانشگاه با صنعت و مدیریت شهری برای کسی پوشیده نیست.

وی افزود: در کشور‌های غربی شاهد مدیریت جامعه شهری و اثرات مفید آن بوده‌ایم و در کشور ما آن‌طور که باید و شاید این مدیریت جا نیفتاده است.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه موضوع این کنفرانس، مسکن و بازآفرینی شهری است اظهار داشت: اگر مدیریت جامع شهری داشته باشیم شاید دیگر مسکن دغدغه دولت نباشد. اکنون رئیس‌جمهور پای کار مسکن است و استانداری نیز از منظر حکمرانی وارد این موضوع شده است.

دکتر ضابط گفت: اگر مدیریت جامع شهری داشته باشیم دیگر شاهد این دغدغه توسط دولت نخواهیم بود. باید مدنظر داشته باشیم که بازآفرینی واژه بسیار خاصی است و موجب آفرینش ایده‌های جدید خواهد شد. شهر، موتور محرک اقتصاد شهری و توسعه است و به همین منظور از مدیریت شهری انتظار داریم ظرفیت‌های شهری را پای کار موضوع بیاورند.

دکتر ضابط در پایان سخنان خود از همکاری بین شورای شهر، شهرداری و متخصصان شهری قدردانی کرد و گفت: امید دارم که این کنفرانس مدیریت شهری نیز به نتیجه مطلوب برسد.

در ادامه محمدرضا قلندر شریف شهردار مشهد از برگزارکنندگان این کنفرانس و شورای شهر مشهد که پای کار این کنفرانس بوده و به شهرداری کمک‌های زیادی کرده تشکر و قدردانی کرد.

قلندر افزود: محوریت این کنفرانس مسکن و بازآفرینی است که اهمیت زیادی دارد. شهر‌ها مرکز توسعه هستند، اما امروزه دنبال احیا و بازآفرینی در شهر‌ها هستیم. اگر بخواهم تحلیل موضوعی در این زمینه داشته باشم همه واقف هستیم که چه هزینه‌های هنگفتی را باید انجام دهیم تا این امر محقق شود.

 p1

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه