موافقت کمسیون ارزیابی انجمن‌های علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تأسیس انجمن منظر ایران در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، کمیسیون ارزیابی انجمن‌های علمی ایران مستقر در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به‌اتفاق آرا با تأسیس انجمن علمی منظر ایران در دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد موافقت نمود.

شایان‌ذکر است: علیرغم رویکرد کمسیون مذکور مبنی بر محدودیت در اعطاء مجوز تأسیس انجمن‌های جدید، مؤسسین انجمن منظر ایران، با ارائه استدلال‌های دقیق، علمی، فنی و منطقی موفق به جلب اعتماد و اطمینان اعضا کمیسیون شده‌اند.

لازم به ذکر است برای اولین بار در ایران، انجمن علمی منظر ایران، از کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری به مرکزیت دانشگاه فردوسی مشهد که باهمت اعضای هیئت‌علمی گروه مهندسی علوم باغبانی و فضای سبز دانشکده کشاورزی و با همراهی اساتیدی از دانشکده‌های معماری و شهرسازی و منابع طبیعی راه‌اندازی شده، مجوز فعالیت گرفت. انجمن علمی منظر ایران یک انجمن بین‌رشته‌ای می‌باشد که با اهداف ذیل در کلیه گرایش‌های وابسته به منظر فعالیت می‌کند:

1-ایجاد ارتباط علمی، فنی، تحقیقاتی، آموزشی و تبادل‌نظر بین محققان، متخصصان داخلی و بین‌المللی و سایر کارشناسانی که در حوزه گرایش‌های مختلف منظر فعالیت می‌کنند

2- انجام تحقیقات علمی و فرهنگی در سطح ملی و بین‌المللی با محققان و متخصصانی که به‌گونه‌ای با علم، هنر و معماری منظر سروکار دارند.

3- همکاری با نهادهای اجرایی، علمی و پژوهشی درزمینهٔ ارزیابی و بازنگری و اجرای طرح‌ها و برنامه‌های مربوط به امور آموزش و پژوهش درزمینهٔ علمی موضوع فعالیت انجمن.

4- ترغیب و تشویق پژوهشگران و تجلیل از محققان، استادان ممتاز و افرادی که دارای دستاوردهای ارزشمند در گرایش‌های وابسته منظر باشند.

4- ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی و فنی با توجه به شیوه‌های نوین آموزش و پژوهش در قالب سفرهای پژوهشی، مشاوره آموزشی، برگزاری همایش‌ها و نمایشگاه و انجام سایر فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی

5- انتشار کتب و نشریات علمی.

با تأسیس انجمن علمی منظر ایران به مرکزیت دانشگاه فردوسی مشهد ایران تأثیرگذاری این دانشگاه در تصمیمات کلان این حوزه در سطح کشور به نحو چشمگیری افزایش می‌یابد.

آخرین اخبار