ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، کمیسیون ارزیابی انجمن‌های علمی ایران مستقر در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به‌اتفاق آرا با تأسیس انجمن علمی منظر ایران در دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد موافقت نمود.

شایان‌ذکر است: علیرغم رویکرد کمسیون مذکور مبنی بر محدودیت در اعطاء مجوز تأسیس انجمن‌های جدید، مؤسسین انجمن منظر ایران، با ارائه استدلال‌های دقیق، علمی، فنی و منطقی موفق به جلب اعتماد و اطمینان اعضا کمیسیون شده‌اند.

لازم به ذکر است برای اولین بار در ایران، انجمن علمی منظر ایران، از کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری به مرکزیت دانشگاه فردوسی مشهد که باهمت اعضای هیئت‌علمی گروه مهندسی علوم باغبانی و فضای سبز دانشکده کشاورزی و با همراهی اساتیدی از دانشکده‌های معماری و شهرسازی و منابع طبیعی راه‌اندازی شده، مجوز فعالیت گرفت. انجمن علمی منظر ایران یک انجمن بین‌رشته‌ای می‌باشد که با اهداف ذیل در کلیه گرایش‌های وابسته به منظر فعالیت می‌کند:

1-ایجاد ارتباط علمی، فنی، تحقیقاتی، آموزشی و تبادل‌نظر بین محققان، متخصصان داخلی و بین‌المللی و سایر کارشناسانی که در حوزه گرایش‌های مختلف منظر فعالیت می‌کنند

2- انجام تحقیقات علمی و فرهنگی در سطح ملی و بین‌المللی با محققان و متخصصانی که به‌گونه‌ای با علم، هنر و معماری منظر سروکار دارند.

3- همکاری با نهادهای اجرایی، علمی و پژوهشی درزمینهٔ ارزیابی و بازنگری و اجرای طرح‌ها و برنامه‌های مربوط به امور آموزش و پژوهش درزمینهٔ علمی موضوع فعالیت انجمن.

4- ترغیب و تشویق پژوهشگران و تجلیل از محققان، استادان ممتاز و افرادی که دارای دستاوردهای ارزشمند در گرایش‌های وابسته منظر باشند.

4- ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی و فنی با توجه به شیوه‌های نوین آموزش و پژوهش در قالب سفرهای پژوهشی، مشاوره آموزشی، برگزاری همایش‌ها و نمایشگاه و انجام سایر فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی

5- انتشار کتب و نشریات علمی.

با تأسیس انجمن علمی منظر ایران به مرکزیت دانشگاه فردوسی مشهد ایران تأثیرگذاری این دانشگاه در تصمیمات کلان این حوزه در سطح کشور به نحو چشمگیری افزایش می‌یابد.