افتتاحیه نشست معاونین دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور با حضور وزیر علوم تحقیقات و فناوری در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

روز پنجشنبه 22 اردیبهشت 1401 مراسم افتتاحیه شصت و نهمین نشست معاونین دانشجویی دانشگاه های کل کشور با حضور زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، حجت الاسلام رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، دکتر داداشپور معاون وزیر و رئیس سازمان دانشجویان و برخی دیگر از مدیران وزارت عتف و سازمان دانشجویان با حضور در یادمان شهدای دانشگاه فردوسی مشهد و ادای احترام به آنان آغاز به کار کرد. در این مراسم ابتدا دکتر احد ضابط سرپرست دانشگاه فردوسی مشهد مقدم معاونین دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور را به شهر مقدس مشهد گرامی داشت. وی در سخنان خود بر ایجاد شبکه ای برای مسائل فرهنگی میان دانشگاه ها و اشتراک تجربیات به منظور ارتباط نزدیک با یکدیگر تاکید کرد. وی عملیاتی نمودن سند اسلامی سازی دانشگاه ها و نیز فرهنگ سازی در جهت تحقق شعار سال خصوصا در بخش اشتغال را از جمله اقداماتی دانست که دانشگاه ها خصوصا در معاونت های دانشجویی و فرهنگی می توانند به آن بپردازند. دکتر ضابط میزبانی دانشگاه های سراسر کشور در شهر علی بن موسی الرضا علیه السلام را از افتخارات دانشگاه فردوسی مشهد عنوان کرد.

پس از آن دکتر داداش پور  معاون وزیر و رئیس سازمان دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری سخنانی را ایراد نمود. وی در سخنان خود به مباحثی همچون ساختار سازمان دانشجویان و  برنامه هفتم توسعه اشاره نمود. دکتر داداش پور حوزه مشاوره و سلامت را یکی از حوزه های کلیدی عنوان کرد و افزود اکنون مراکز مشاوره در نقش خانوده عمل می کنند و نقش آنان باید به سوی درمان پیش گیری برده شود. وی تاکید کرد مراکز مشاوره می بایست بجای اینکه دانشجویان به آنها مراجعه نمایند آنان به دانشجو مراجعه نموده و آسیبی اگر وجود دارد را شناسایی و درمان نمایند.

حجت الاسلام رسمتی رئیس نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها به عنوان سخنران بعدی این مراسم دانشگاه ها و دانشجویان را یکی از مهمترین عرصه های کشور و نظام به شمار آورد. وی محیط دانشگاه را محیطی  توام با جوانان، دانشجویان، علم، فرهنگ و ... دانسته و عنوان کرد این مسئله باعث گردیده تا کنش های فرهنگی بسیاری در این محیط شکل بگیرد.

وی گفت تهدیدهای دشمن پس از سیاسی، نظامی، اقتصادی و امنیتی اکنون شکل دیگری گرفته و هویت ایرانی را هدف قرار داده است و با طراحی شبکه هایی اقدام به هنجارشکنی و آماده کردن فضاها برای التهاب خصوصا در فضای دانشگاهی می نماید.

دکتر زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این مراسم نیز از زحمات معاونین دانشگاه ها تقدیر نمود. وی از معاونین دانشجویی خواست پیگیر مطالبات دانشجویان باشند. وی مطالبات دانشجویان را در شان دانشجویان دانسته و ابراز تاسف کرد که با توجه به شرایطی که استکبار برای کشور به وجود آورده است، نتوانسته ایم مطالبات دانشجویان را آنچنان که شایسته آنان است برآورده نماییم.

وی بازدید از دو مرکز پژوهش و فناوری در دانشگاه فردوسی مشهد را بسیار غرورآفرین و به دلیل انجام کارهای بزرگی در آنها صورت می گیرد ابراز خرسندی نمود. وی با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری در شعار امسال، آن را فرصتی برای دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری دانسته و گفت دانشگاه ها باید از این فرصت نهایت استفاده را ببرند. دکتر زلفی گل دنشجویان را آینده سازان کشور خوانده و معاونین دانشجویی را علمداران خدمت به فرزندان کشور عنوان نمود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از معاونین دانشجویی دانشگاه ها خواست تا با عشق به دانشجو خدمت نمایند چرا که هرچه آرامش دانشجویان و خانوده های آنان بیشتر تامین شود، آموزش دانشجویان بازده بیشتری خواهد داشت.

دکتر زلفی گل دیپلماسی علمی را بسیار مهم برشمرده و عنوان کرد بخشی از دیپلماسی علمی مربوطه فرصت های مطالعاتی، همایش های بین المللی، همکاری در انتشار مقالات علمی و غیره می باشد اما مهمتر از همه جذب دانشجویان بین الملل بوده که می بایست جدی گرفته شود.

در ادامه نیز وی بر اهمیت خدمات به دانشجویان شاهد و ایثارگر تاکید کرده و آن را یه وظیفه دانست.

شصت و نهمین نشست معاونین دانشجویی سراسر کشور در روزهای 22 و 23 اردیبهشت 1401 در دانشگاه فردوسی مشهد بارگزار خواهد شد.

 

 neshastm3

 

neshastm2

 

neshastm5

 

neshastm10

 

neshastm8

neshastm7

 

neshastm4

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه