اطلاعیه تاریخ برگزاری و نحوه نام نویسی در دهمین آزمون سامفا سال 1401

ارسال شده در تاریخ :

به اطلاع متقاضیان می­رساند، دهمین دوره نام‌نویسی برای شرکت در آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا) از روز ‌شنبه مورخ 1401/09/12 آغاز و در روز سه شنبه مورخ 1401/09/22 پایان می‌پذیرد. لازم به تاکید است که نام‌نویسی منحصراً به‌صورت اینترنتی و از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org انجام خواهد پذیرفت.

با توجه به اینکه پرداخت هزینه نام‌نویسی به‌صورت اینترنتی انجام می‌شود، متقاضیان لازم است با استفاده از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال است، با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی مذکور و پرداخت مبلغ 12/750/000(دوازده میلیون و هفنصدوپنجاه هزار) ریال به‌عنوان وجه نام‌نویسی، نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال 12 رقمی) اقدام نمایند.

یادآوری مهم: متقاضیان شرکت در حوزه‌های امتحانی خارج از کشور، باید کارت اعتباری مربوط به نام‌نویسی را از طریق مرکز آموزش زبان فارسی حوزه‌های امتحانی خارج از کشور تهیه نمایند.

آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا – سامفای دانشگاهی) منحصراً در سطح دانشگاهی (آکادمیک) و شامل بخش‌های شنیداری، خوانداری، نوشتاری و گفتاری بوده که مهارت متقاضیان در این بخش‌ها سنجیده خواهد شد.

آزمون مذکور در روز جمعه مورخ 1401/10/02 (02 دی ماه سال 1401 شمسی برابر با 23 دسامبر سال 2022 میلادی و 28 جمادی الاول سال 1444 قمری) همزمان با حوزه‌های داخل کشور، در حوزه‌های امتحانی خارج کشور در کشورهای عراق، لبنان و سوریه برگزار خواهد شد. لازم به توضیح این آزمون در حوزه­ های داخل کشور بصورت الکترونیکی و در حوزه های خارج از کشور به روش قبلی (مبتنی بر کاغذ) برگزار خواهد شد.

تعیین شهر (برای متقاضیان داخل کشور) و یا کشور (برای متقاضیان خارج از کشور) برای برگزاری آزمون منوط به حدنصاب رسیدن تعداد متقاضیان در زمان نام نویسی خواهد بود. 

 

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه