آیین رونمایی از سردیس حکیم ابوالقاسم فردوسی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

ارسال شده در تاریخ :

آیین رونمایی از بزرگترین سردیس حکیم ابوالقاسم فردوسی با حضور دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه، سید مجتبی منتظری معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد، مهندس سراجی مدیر مرکز آفرینش های هنری سراج و طراح سردیس، هیأت رئیسه دانشگاه، جمعی از روسا و معاونین دانشکده ها و جمعی از اساتید دانشگاه در روز شنبه  4 دی ماه 1400 در محل باشگاه مفاخر دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

دکتر کافی ضمن خیر مقدم و تبریک سالروز ولادت حضرت مسیح (ع) گفت: امیدوارم تمام مسیحیان جهان این روز را در آرامش سپری کنند. مسیحیان دوستداران مسلمانان هستند و ما برای آنها به ویژه مسیحیان ایران آرزوی بهترین ها را داریم.

رئیس دانشگاه گفت: آنچه ما دانشگاهیان دانشگاه فردوسی مشهد به آن می بالیم، نام دانشگاه است که به نام فردوسی مزین شده است، مکان دانشگاه است که در شهر حضرت رضا (ع) و شهر مشهد مقدس قرار دارد و نام خراسان بزرگ است که این دانشگاه، پرچمدار پاسداری از میراث علم، ادب و فرهنگ خراسان می باشد.

دکتر کافی افزود: مهاجرت امام رضا (ع) و شهادت ایشان در این منطقه، بالندگی و زندگی فردوسی بزرگ و حکمت خراسان در طول تاریخ باعث شد تا خراسان تبدیل به مهد پرورش حکما و دانشمندان بزرگ شود و ما مرهون این زیرساخت و میراث ارزشمند هستیم.

وی اظهار داشت: اگر امروز ایران با افتخار زبان فارسی را به عنوان زبان رسمی استفاده می کند و سر تا سر جهان گسترش داده است مرهون تلاش های فردوسی می باشد.  

در ادامه دکتر کافی از زحمات مهندس سراجی، طراح سردیس تقدیر بعمل آورد. همچنین رئیس دانشگاه فردوسی مشهد از حمایت های بخش خصوصی فرهنگ دوست و علاقمند به ادبیات کهن فارسی، که هزینه های اطراحی و اجرای این پروژه نفیس را برعهده داشته است تقدیر و تشکر به عمل آورد. 

بعد از اتمام مراسم در باشگاه مفاخر، مدعوین در محل نصب سردیس در میدان علوم حاضر شده و پس از شنیدن توضیحات مدیر مرکز آفرینش های هنری سراج و طراح سردیس، از چهره جدید میدان رونمایی شد.

لازم به توضیح است که این سردیس و فضاسازی اطراف آن به همت، تلاش و پیگیری دفتر ریاست و روابط عمومی و همچنین معاونت اداری و مالی دانشگاه فردوسی مشهد انجام شد.

1400100402

1400100403

1400100404

1400100405

1400100406

1400100407

 

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه