آغاز عملیات زیرساخت پردیس علم و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
 
فاز زیرساخت پردیس علم و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد امروز 14 بهمن 1399 و همزمان با ایام مبارک دهه فجر با حضور دکتر ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، اعضای هیأت رئیسه دانشگاه و دکتر قنبری رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی آغاز شد.
در این مراسم که دکتر ستاری به صورت مجازی حضور داشت، پروژه پردیس علم و فناوری دانشگاه به عنوان بخش مهم دیگری از زیست بوم کارآفرینی دانشگاه فردوسی مشهد کلنگ زنی شد.
دکتر ابراهیمی، مدیر گروه ارتباط علمی دانشگاه با جامعه با اشاره به اینکه کارآفرینی و اشتغال دانش آموختگان یکی از اهدف مهم دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی محسوب می شود، گفت: در طی دو دهه اخیر زیست بوم کارآفرینی دانشگاه فردوسی مشهد تکامل یافته و اقدامات گذشته از قبیل تاسیس مراکز رشد واحدهای فناور، مراکز نوآوری و مراکز فناوری های پیشرفته همگی هم راستا برای این هدف مهم بوده است.
وی خاطر نشان کرد: شرکت های مستقر در پردیس علم و فناوری به واسطه حضور و استقرار در دانشگاه می توانند از ظرفیت علمی و پژوهشی دانشگاه در توسعه فناوری بهره مند شوند.
دکتر ابراهیمی با بیان اینکه پردیس علم و فناوری با همکاری پارک علم و فناوری خراسان اداره خواهد شد، ادامه داد: تمام واحدهای فناوری که در پردیس علم و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد پذیرش خواهند شد مشمول قوانین حمایتی پارک های علم و فناوری کشور قرار خواهند گرفت و این پردیس توسط شورایی مرکب از دانشگاه و پارک اداره خواهد شد.
مدیر گروه ارتباط علمی دانشگاه با جامعه دانشگاه فردوسی مشهد ادامه داد: مساحتی که در حال حاضر برای این مکان اختصاص داده شده است، دو هکتار است که در ضلع جنوبی دانشگاه و جنب بلوار پیروزی واقع شده و نزدیکی آن به کارخانه نوآوری مشهد و منطقه فناوری شهری از جمله مزیت های دیگر این پردیس می باشد.
شایان ذکر است پردیس های علم و فناوری در دانشگاه ها بر اساس آیین نامه وزارتی و پس از اخذ مجوز از هیأت امنا و شورای گسترش وزارت علوم تاسیس می شوند و هم افزایی بیشتری برای دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری ایجاد خواهند نمود.
99111404

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه