گرامیداشت روز درختکاری در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاهیان دانشگاه فردوسی مشهد در روز چهارشنبه 15 اسفند ماه 1397 و روز درختکاری با کاشت بیش از 500 اصله نهال در پردیس دانشگاه فردوسی مشهد، این روز را گرامی داشتند.

دکتر انصاری معاون اداری و مالی دانشگاه فردوسی مشهد در این مراسم  با اشاره به فضای سبز دانشگاه  اظهار داشت: در طرح جامعی که توسط دانشکده معماری تهیه‌شده است از مجموع 300 هکتار زمینی که در اختیار این دانشگاه قرار دارد 35 درصد به بناها و ساختمان‌ها اختصاص‌یافته و 65 درصد دیگر در اختیار فضای سبز است.

وی گفت: این دانشگاه سعی کرده است فضای سبز را توسعه دهد و هدف اصلی آن شناساندن نقش درخت در زندگی شهری و جایگاه مهم آن است.

دکتر دستورانی رئیس دانشکده منابع طبیعی و محیط‌زیست دانشگاه فردوسی مشهد نیز گفت : مراسم بزرگداشت روز ملی درختکاری به‌منظور آشنایی بیشتر افراد با درخت است، درخت می‌تواند وجود زندگی سالم را تضمین کند و با توجه به آلودگی‌های محیطی و زیست‌محیطی اطراف ما، نیاز به درخت یک اصل مهم به شمار می‌رود.

لازم به ذکر است این مراسم با حضور مسئولان، اعضای هیئت‌علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه در پردیس دانشگاه فردوسی مشهد و  در جنب خوابگاه دخترانه مصلی نژاد برگزار شد و در طی آن دانشجویان و دانشگاهیان، آغاز هفته منابع طبیعی و روز درخت‌کاری را با کاشت 2 اصله درخت به نام شهیدان محمدرضا شریف الحسینی و ابوالفضل رفیعی  همچنین  500 اصله نهال در دانشگاه فردوسی مشهد گرامی داشتند.

 841858

841859

841860

841861

841862

841863

 

آخرین اخبار