افتخار آفرینی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد در مرحله کشوری سی و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان

ارسال شده در تاریخ :

آیین اختتامیه مجازی مرحله کشوری سی وپنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور روز یکشنبه 25 آبان 1399 با حضور و سخنرانی دکتر غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.

 

گفتنی است این جشنواره همه ساله در چهار مرحله دانشگاهی، منطقه‌ای، کشوری و ملی بصورت حضوری برگزار می شود. اما در دوره جاری بدلیل شیوع اپیدمی کرونا مرحله منطقه‌ای حذف و پس از رسیدن آثار برتر مرحله دانشگاهی به دبیرخانه اجرایی جشنواره، مرحله کشوری بصورت مجازی برگزار شد.

 

خاطرنشان می گردد از بین ۹۰۰ اثر رسیده به این مرحله، بیشترین آثار در بخش آوایی با ۴۷۰ اثر بوده است و ۲۳۰ اثر در بخش‌های ادبی، هنری، پژوهشی و فناوری و ۲۰۰ اثر نیز مربوط به برترین‌های بخش معارفی (کتبی) می باشد. این جشنواره در6 بخش آوایی، معارفی، پژوهشی، فناوری، هنری، ادبی و  در 34  رشته برگزار می شود.

 

لازم به ذکر است بخش آوایی شامل قرائت، ترتیل، دعا و مناجات‌خوانی، اذان و تواشیح بود که دانشجویان منتخب از سراسر کشور طی روزهای نوزدهم تا بیست و یکم آبان امسال بصورت مجازی با یکدیگر به رقابت پرداختند. 

 

در این مرحله از جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور پنج دانشجوی نخبه قرآنی از دانشگاه فردوسی مشهد ضمن کسب رتبه های برتر در رشته ای حفظ کل، آشنایی با مفاهیم صحیفه سجادیه، آشنایی با احادیث اهل بیت علیهم السلام به مرحله ملی این جشنواره که با حضور برگزیدگان کلیه دانشگاه های و موسسات آموزش عالی کشور برگزار می شود، راه یافتند.

اسامی دانشجویان برگزیده  و رتبه های کسب شده به شرح زیر می باشد:

1- رویا فضائلی رتبه دوم حفظ کل

2- مصطفی توفیقی - رتبه اول داستان کوتاه

3- علی مهریزی - رتبه دوم داستان کوتاه

4- زینب میرزایی - رتبه سوم رشته مفاهیم صحیفه سجادیه

5- زینب ایزدی - رتبه دوم  رشته آشنایی با احادیث اهل بیت ( علیهم السلام)

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه