چهارمین مجمع عمومی انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

ارسال شده در تاریخ :

چهارمین مجمع عمومی انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد همراه با رونمایی از باشگاه فرهیختگان پردیس، کارت دانش‌آموختگی و لباس اختصاصی دانش‌آموختگی دانشگاه با حضور دکتر احد ضابط رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، محمدعلی چمنیان رئیس هیأت مدیره انجمن دانش آموختگان دانشگاه، دکتر محمد کافی رئیس سابق دانشگاه و جمعی از اساتید و فرهیختگان در روز چهارشنبه 4 اسفندماه 1400 در محل سالن رودکی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

دکتر احد ضابط رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در این مراسم گفت: بعضی از دانش آموختگان به دلیل ارتباطی که با دانشگاه داشتند کمک هایی نیز در پیش برد اهداف آموزشی انجام دادند.

رئیس دانشگاه اظهار داشت: در حال حاضر یکی از مشکلات جامعۀ ما امید و انگیزه است که انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد باید برای افزایش این امر در میان دانش‌آموختگان تلاش کند. با کمرنگ شدن امید و انگیزه در میان دانش آموختگان، آنها متوجه از دست رفتن فرصت های جوانی خود نمی شوند پس از پیشگاه خداوند برای آنها رغبت و انگیزه خواستاریم.

وی افزود: راه‌اندازی مجمع دانش‌آموختگان کار بسیار ارزشمندی است. کاش در زمان دانشجویی ما چنین مجمعی بود تا برای توانمندسازی و کمک دانشجویان تلاش می‌کرد.

در ادامه مراسم محمدعلی چمنیان رئیس هیأت مدیره انجمن دانش آموختگان دانشگاه بیان کرد: انجمن دانش آموختگان دانشگاه جمعیت گسترده ای دارد که شامل هفت دهه فعالیت علمی در این دانشگاه است. دانش آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد در عرصه های مختلف برای کشور و جهان افتخار آفرینی کردند.

وی افزود: اولین نماد دانش‌آموختگان، لباس آن‌ها است؛ بنابراین طراحی لباس انجام شد تا دانش‌آموختگان پوششی یکدست، فاخر و در حد دانشگاه داشته باشند.

وی ادامه داد: در این دوره از انجمن دانش‌آموختگان، پروژه «قاب خرد» که مربوط به تاریخ شفاهی دانشگاه فردوسی است و اصالت این دانشگاه را نشان می‌دهد، انجام شده است.

رئیس هیأت‌ مدیره انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد درخصوص کمیته‌های انجمن گفت: هدف از راه اندازی کمیته‌ها در انجمن دانش‌آموختگان رسیدن به اهدافی برای توسعه اشتغال دانش‌آموختگان، کارآفرینی و توانمندسازی آنان بوده است. همچنین تفاهم‌نامه‌هایی برای کارهای زیربنایی و حمایت‌های تخصصی امضا شده‌اند.

دکتر محمد کافی رئیس سابق دانشگاه در این مراسم گفت: افتخار همه ما دانش‌آموختگی از این دانشگاه است. تمام تلاش و همت ما باید بیشتر شدن پیوستگی و وابستگی دانش‌آموختگان به دانشگاه باشد تا بتوانیم خانواده بزرگ دانشگاه فردوسی مشهد را گرم‌تر و جمع‌تر نگه داریم.

در ادامه این مراسم از باشگاه فرهیختگان پردیس، کارت دانش‌آموختگی و لباس دانش‌آموختگی اختصاصی دانشگاه فردوسی رونمایی شد. همچنین از دکتر محمد کافی، رئیس سابق دانشگاه به ‌پاس تلاش ایشان برای تأسیس این انجمن و به‌عنوان یکی از دانش‌آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد تقدیر بعمل آمد.

برای رونمایی از کارت دانش‌آموختگی، از حمزه وحدت‌ فریمانی از دانش آموختگان ورودی سال 1335 دانشگاه فردوسی مشهد دعوت شد تا اولین کارت که با نام و مشخصات وی صادر شده بود نمایش داده شود.

سپس از مجموعه‌های هلدینگ سپیدار، شرکت توسعه سامانه‌های رایانه‌ای سماتوس و شرکت نرم‌افزاری و داده‌پردازی آموت که با انجمن دانش‌آموختگان همکاری کرده بودند تقدیر شد.

شایان ذکر است که انتخابات هیأت‌مدیره انجمن دانش‌آموختگان روز شنبه 7 اسفندماه 1400 در سایت alumnifum.com برگزار خواهد شد و تنها دانش‌آموختگان مجاز به رای دادن هستند. همچنین علاقه‌مندان می‌توانند از طریق همین سایت برای دریافت کارت دانش‌آموختگی دانشگاه فردوسی اقدام نمایند.

 

خبرنگار : یگانه تقی‌زاده

p1

p3

p2

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه