پیام معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه به مناسبت گرامیداشت چهل ویکمین سالگرد هفته دفاع مقدس

ارسال شده در تاریخ :

دکتر حمید رضا طاهری معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد در پیامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را به محضر رهبر معظم انقلاب، خانواده معزز شهدا و ایثارگران ، همچنین خانواده بزرگ دانشگاه فردوسی مشهد ،بویژه کارکنان و اساتید ایثارگر دانشگاه تبریک عرض نمود.

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه، متن پیام به این شرح است:

امسال تلفیق اربعین حسینی و سالگرد هفته دفاع مقدس نشان از پیوند عمیق بین این مناسبت ها است و در واقع هفته دفاع مقدس ریشه در عاشورا و اربعین حسینی دارد و بعنوان  یکی از بارزترین نقاط عطف تاریخ سیاسی کشور و تبلور رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌های فرزندان برومند این مرز و بوم و پاسداری از ارزش‌ها در راستای آرمان‌های والای انقلاب اسلامی است که وحدت، ایثار و تمسک به دستورات الهی از مهم‌ترین برکات آن است.

هفته دفاع مقدس یادآور  رشادت های دلیرمردان و شیرزنان ایران اسلامی است که برای حفظ استقلال و اقتدار ایران اسلامی با حضور در جبهه های نبرد و با نثار جان خویش توانستند با توکل بر خدا در برابر یک تهاجم گسترده بین‌المللی بایستند و موفق و پیروز بیرون آیند.

دوران دفاع مقدس به عنوان گنجینه تمام نشدنی از مقاومت ، ایثار و از خود گذشتگی ملت ایران  است که همیشه جاودانه خواهد ماند و امروز،  وظیفه همه دانشگاهیان است که در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنند و در جبهه علم آموزی و تولید دانش و فناوری، گره های وابستگی را باز کرده و با شکوفایی علمی و توسعه فناوری، کشور را به خودکفایی همه جانبه برسانند.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را به محضر رهبر معظم انقلاب، خانواده معزز شهدا و ایثارگران ، همچنین خانواده بزرگ دانشگاه فردوسی مشهد ،بویژه کارکنان و اساتید ایثارگر دانشگاه تبریک عرض نموده، و از خداوند متعال سعادت، سربلندی و تندرستی همگان را مسئلت می ‌نمایم.

حمید رضا طاهری

معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه