نهمین نشست مشترک شورای هماهنگی و برنامه‌ریزی معاونین و دبیران پژوهش و فناوری منطقه 9 در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

نهمین نشست مشترک شورای هماهنگی و برنامه‌ریزی معاونین و دبیران پژوهش و فناوری منطقه 9 کشور و معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

دکتر مسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، این نشست‌ها را موجب رشد و اعتلای کشور در حوزه‌های پژوهش و فناوری دانست و افزود: جلسات هماهنگی و برنامه‌ریزی در حوزه پژوهش و فناوری فرصت مناسبی است تا مشکلات کشور شناخته شود و با همفکری و برنامه‌ریزی دقیق به حل این معضلات پرداخته شود.

دکتر احمد رضا بهرامی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد و دبیر منطقه 9 کشور در این نشست، ضمن خیرمقدم به معاون پژوهش و فناوری وزارت عتف و معاونین و دبیران پژوهش و فناوری منطقه 9 کشور با تأکید بر اینکه وظیفه اصلی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی حل مشکلات جامعه است، به این نکته اشاره کرد که: دانشگاهی می‌تواند برای جامعه مفید باشد که بتواند در توسعه ملی نقش به سزایی ایفا نماید و در غیر این صورت این مرکز فاقد ارزش برای کشور خواهد بود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد در ادامه اذعان داشت: در شرایط کنونی کشور و مشکلات متعدد موجود اگر بتوانیم ظرفیت‌های موجود در دانشگاه‌ها را به مأموریت تبدیل نماییم قطعاً می‌توانیم در توسعه ملی مؤثر واقع شویم و موجبات رشد و توسعه علمی کشور را فراهم آوریم.

در این نشست پس از ارائه گزارش وضعیت دانشگاه‌های سطح 2 و 3 در منطقه 9 همچنین گزارش وضعیت پارک‌های علم و فناوری این منطقه، هر یک از معاونین و دبیران پژوهش و فناوری دانشگاه و مؤسسات آموزش عالی منطقه 9 کشور به بیان مسائل و مشکلات موجود در این حوزه پرداختند و از مسئولین وزارت عتف خواستند در این راستا با برنامه‌ریزی دقیق به حل‌وفصل مشکلات پرداخته و موجبات توسعه و پیشرفت را فراهم نمایند.

همچنین دکتر برومند معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونین و دبیران پژوهش و فناوری منطقه 9 کشور در ادامه حضور خود در دانشگاه فردوسی مشهد از مراکز پژوهشی و آزمایشگاه‌های دانشگاه فردوسی مشهد مانند مرکز فناوری‌های پیشرفته، پژوهشکده فناوری زیستی، پایلوت صنایع غذایی، آزمایشگاه مرکزی دانشگاه و پژوهشکده هوا خورشید دانشگاه فردوسی مشهد بازدید کردند.

قبل از این نشست دکتر برومند معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد دیدار کرد.

ارسال‌کننده خبر: الهی نژاد

843163

843161

843162

843164

843165

843166

843169

 

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه