نشست هیأت عالی جذب اعضای هیأت علمی در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، روز پنجشنبه 14 شهریورماه 1398 رئیس هیأت عالی جذب اعضاء هیأت علمی به همراه مسئولین دبیرخانه این هیأت در دانشگاه فردوسی مشهد حضور یافت و با روسا، روسای نمایندگی دفاتر مقام معظم رهبری و مسئولین جذب اعضاء هیأت علمی دانشگاه‌های خراسان رضوی، جنوبی و شمالی دیدار کردند.

در این نشست دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ضمن خیرمقدم، از تلاش‌ها و تغییرات اخیر درروند بررسی صلاحیت‌های متقاضیان جذب اعضاء هیأت علمی در سال‌های اخیر تقدیر کرد. وی خاطرنشان کرد مهم‌ترین فرایند در تصمیم سازی یک مرکز علمی جذب هیأت علمی است. وی افزود ما همواره خود را با رویه‌ها و فرایند جذب هیأت عالی جذب هماهنگ می‌نماییم اما درعین‌حال خواستار آن هستیم که در فرایند جذب اختیارات دانشگاه‌ها بیشتر گردد. دکتر محمد کافی این امر را موجب جذب سریع‌تر نخبگان و جلوگیری از جذب آنان در دانشگاه‌های خارج از کشور عنوان کرد.

دکتر محمدعلی کی نژاد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس هیأت عالی جذب اعضاء هیأت علمی نیز در این جلسه عنوان کرد: ما در ده سال اخیر حدود شصت هزار عضو هیأت علمی در دانشگاه‌های کشور جذب نموده‌ایم که حدود 8/4 درصد از آنان فارغ‌التحصیل دانشگاه‌ها خارج از کشور و 95/2 درصد آنان فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌های داخل می‌باشند. وی تأکید کرد کلیه اختیارات جذب اعضاء هیأت علمی به هیأت های جذب واگذارشده است و هیأت عالی جذب تنها کار نظارتی را انجام می‌دهد. وی خاطرنشان ساخت که در سال‌های اخیر حجم پرونده‌های جذب کمتر شده است و دلایل آن را اشباع شدن ظرفیت اعضاء هیأت علمی رشته‌های موجود دانشگاه‌ها، کاهش دانشجو، کاهش ردیف استخدامی و همچنین کاهش بودجه و اعتبار دانشگاه‌ها عنوان کرد.

در این نشست پس از سخنان حجت‌الاسلام دکتر رضوان طلب دبیر هیأت مرکزی و رئیس مرکز جذب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص شرایط عمومی جذب و چگونگی انجام مصاحبه با متقاضیان، مسائل مربوط به فرایند جذب اعضاء هیأت علمی، مشکلات و چالش‌های آن توسط روسای دانشگاه‌ها مطرح و موردبحث و بررسی قرار گرفت.

843338

843337

843341

843340

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه