نشست مشترک مسئولان دانشگاه فردوسی مشهد با دانشگاه‌های منتخب اتحادیه اروپا

ارسال شده در تاریخ :

مسئولان دانشگاه فردوسی مشهد بر اساس برنامه مشترک میان اتحادیه اروپا و ایران در نشست مشترک با دانشگاه‌های منتخب اتحادیه اروپا درزمینهٔ "بین‌المللی سازی آموزش عالی"شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد ، بر اساس برنامه مشترک میان اتحادیه اروپا و ایران، نشست مشترکی بین دانشگاه‌های منتخب اتحادیه اروپا و شش دانشگاه از ایران در تاریخ 21 شهریور لغایت 23 شهریورماه 1397 در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین برگزار شد.

در این نشست، سه کارگاه با عناوین"شبکه‌سازی بین دانشگاهی"، "بین‌المللی سازی پژوهش" و "اعتبارسنجی بین‌المللی" برگزار شد. با عنایت به اینکه یکی از جهت‌گیری‌های اصلی دانشگاه فردوسی مشهد، "بین‌المللی سازی دانشگاه" تعریف‌شده است، هیئتی عالی‌رتبه از دانشگاه فردوسی مشهد شامل دکتر احمدرضا بهرامی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه، دکتر رضا پیش‌قدم معاون آموزشی دانشگاه، دکتر سعید کیوانفر معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع دانشگاه، دکتر احسان قبول مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه و دکتر عابدین واحدیان مسئول پروژه IHEI در این نشست و کارگاه‌ها شرکت کردند.

در این واقعه علمی که با مشارکت فعال هیئت دانشگاه فردوسی مشهد همراه بود، مقرر گردید شبکه‌ای از شش دانشگاه ایرانی و برخی دانشگاه‌های اروپایی تأسیس شود تا این شبکه بتواند از اعتبارات گسترده اتحادیه اروپا در حوزه‌های برنامه‌ریزی، آموزش و پژوهش بهره‌مند شوند. 

یادآور می‌شود نشست کارشناسان این شبکه از تاریخ 11 تا 13 مهرماه به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد با حضور 35 کارشناس از شش دانشگاه ایران و دانشگاه‌های اسپانیا و اتریش برگزار خواهد شد.

840475

 

آخرین اخبار