نشست مشترک دانشگاه فردوسی مشهد با نیروی انتظامی خراسان رضوی

ارسال شده در تاریخ :

نشست مشترک رئیس و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه فردوسی مشهد و سردار تقوی فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی به همراه معاونین و سایر مسئولین این فرماندهی، چهارشنبه 13 اسفند 1399 در محل سالن شورای سازمان مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار گردید.

    در این جلسه در ابتدا زینب دکتر مؤذن زاده رئیس اداره دانشجویان بین المللی دانشگاه ضمن عرض خیر مقدم خدمت همه میهمانان، با اشاره به اهمیت جایگاه دانشگاه درعرصه های ملی و بین المللی، افزود دانشگاه با بیش از 24 هزار دانشجو و 2800 دانشجوی خارجی و فارسی آموز بین المللی در حوزه های علمی – پژوهشی و آموزشی از جایگاه ویژه ای برخوردار است. وی ضمن تشکر از حمایت و همکاری همه خانواده نیروی انتظامی ابراز امیدواری نمود که دانشگاه می تواند با کمک زیر ساخت های خود به نیروی انتظامی در ارائه خدمات به شهروندان عزیز یاری نمایند و متقابلاً نیروی انتظامی نیز می تواند در مسیر تعاملات بین المللی و توسعه دیپلماسی علمی، دانشگاه را حمایت کند.

  دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ضمن تشکر از سردار تقوی و همه همکاران وی در بخش های مختلف نیروی انتظامی خراسان رضوی بیان داشت که دانشگاه همیشه قدردان زحمات و همه تلاش های نیروی انتظامی برای ایجاد امنیت و آرامش در محیط شهرمشهد و خراسان پر افتخار می باشد. سپس افزود نیروی انتظامی می تواند از زیرساخت ها و پتانسیل دانشگاه در جهت پیشبرد اهداف خود بهرمند گردد.  دکتر کافی به رنکینگ بین المللی و جایگاه دانشگاه فردوسی مشهد  اشاره نمود که این دانشگاه در بین ٥٠٠ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته و بعد از دانشگاه تهران، برترین دانشگاه جامع علمی کشور است. سپس در پایان اظهار داشت پلیس همیشه هوشمند و علمی برخورد کرده، و نیروی انتظامی استان با اشاره به سابقه علمی و فرهنگی درخشان این منطقه و با اشاره به دانشگاه ها و مراکز علمی تاریخی این استان، اضافه کرد خراسان همیشه در ارائه خدمات سرآمد بوده که این مایه افتخار است.

   در ادامه سردار تقوی ضمن تشکراز رئیس و مدیران دانشکاه فردوسی مشهد به خاطر هماهنگی این جلسه، گفت نیروی انتظامی همواره کنار دانشگاه بوده و با تمام امکانات سعی می کند دانشگاه را در رسیدن به اهداف و رسالت هایش یاری نماید. علیرغم همه مشکلات و بحران ها و شیوع بیماری کرونا همیشه همه همکاران خادم و صادق نیروی انتظامی سعی داشته اند به نحو احسن انجام وظیفه نمایند.

وی در ادامه به هوشمندی و علم گرا بودن نیروی انتظامی اشاره نمود که همواره سعی کرده در مسیر پیشرفت و ترقی ساختار خود قدم بردارد. هوشمند و علمی برخورد نمودن پلیس سرلوحه کار است. سردار محمد تقوی فرمانده انتظامی خراسان رضوی در ادامه گفت: تغییرات و تحولات ساختاری در پلیس و ایجاد دفتر مطالعات و تحقیقات و معاونت اجتماعی و سایر بخش‌ها خود گواه این داستان است که ارتباط تنگاتنگی با جامعه علمی دانشگاهی کشور از جمله دانشگاه فردوسی‌مشهد دارند و  انشاالله با این تفاهمی که مدون گردیده این تلاش ها مضاعف و اثربخش تر خواهد شد.

  در ادامه جلسه، سرهنگ کوکبی معاون آموزشی نیروی انتظامی به ارائه گزارش کوتاهی از فعالیت های آموزشی این حوزه پرداخت و به فعالیت های آموزشی مجازی آموزش نوین و پیشرفته در همه سطوح  و سایر فعالیت های آموزشی برای کادر نیروی انتظامی اشاره نمود.

سپس دکتر بهرامی معاون  پژوهشی دانشگاه با اشاره به جلسه روز گذشته با  معاون تحقیقات نیروی انتظامی و توافق های حاصله اشاره نمود و ابراز امیدواری نمود این همکاریی ها با توجه به زیرساخت های علمی وپژوهشی دانشگاه به سرعت، اجرایی خواهند شد.

در ادامه مرتضی ایمن شهیدی مدیر حراست دانشگاه ضمن تقدیر از همکاری همه مسئولین نیروی انتظامی درایجاد امنیت و آرامش، به همکاری این ارگان برای برگزاری آزمون های استان طی چند سال متمادی با بهترین کیفیت اشاره نمود و پیشنهادکرد جهت تسهیل در ارتباط دو حوزه، کارگروه مشترکی تشکیل شود.

در ادامه به منظور سازماندهی همکاری ها، بهرمندی بهینه از امکانات موجود و در جهت تحقق اهداف مشترک و توسعه همکاری های فعالیت های آموزشی، پژوهشی، بین المللی وفنی، تفاهمنامه ای بین فرماندهی نیروی انتظامی خراسان رضوی و دانشگاه فردوسی مشهد امضا شد.

در ادامه جلسه  مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره پلیس گذرنامه و مهاجرت نیروی انتظامی سرهنگ فردین نیا و سرهنگ رشادیان برگزار گردید.

در پایان نیز همه حاضرین در قاب عکسی این نشست مهم را به یادگار ثبت نمودند.

99121309

99121310

99121311

99121312

99121313

 

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه