نشست دبیران تشکل های اساتید و دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد با دکتر احد ضابط سرپرست دانشگاه

ارسال شده در تاریخ :

روز جمعه 15 مهرماه 1401 دبیران تشکل های دانشجویی با دکتر احد ضابط سرپرست دانشگاه فردوسی مشهد دیدار و در مورد رویدادها و حوادث اخیر به بحث و گفتگو پرداختند. در این نشست که با حضور محسن داوری فرماندار شهرستان مشهد صورت پذیرفت، دکتر غفاری معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی و دکتر اصغری نکاح مدیر فرهنگی و فعالیت های داوطلبانه دانشگاه نیز حضور داشتند.

در این نشست که در حدود پنج ساعت به طول انجامید، فرماندار مشهد و سرپرست دانشگاه دغدغه های دانشجویان را شنیده و به سوالات آنان پاسخ داده و بر ضرورت رویکرد گفتمانی در محیط دانشگاه و در میان دانشجویان به عنوان قشر نخبه و جوان جامعه تاکید کردند. همچنین به دانشجویان توصیه گردید از هرگونه شرکت در تجمعات بدون مجوز رسمی از دانشگاه پرهیز نمایند. معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه نیز نسبت به وضعیت دانشجویان بازداشتی در حوادث اخیر قول پیگیری تا حصول آزادی آنان را داد.

علاوه بر آن در روز شنبه 16 مهرماه 1401 گروهی از استادان عضو تشکل های اساتید دانشگاه از جمله جمعیت اسلامی دانشگاهیان، انجمن اسلامی مدرسین و بسیج اساتید نیز با دکتر احد ضابط نشستی را به همین منظور در سالن شورای سازمان مرکزی تشکیل دادند. در این نشست که با حضور دکتر شعبانی ورکی معاون آموزشی و دکتر غفاری معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی برگزار گردید به بررسی ابعاد حوادث اخیر پرداخته شد و تاکید شد که این رویدادها نباید در فرایند آموزشی و علمی دانشگاه خللی ایجاد نماید.

در پایان این نشست مقرر گردید تا این نشست ها به طور مستمر و مداوم برگزار گردد تا تشکل های متعلق به اساتید و دانشجویان بتوانند مسائل و دغدغه های خود را با مدیریت دانشگاه مطرح و پیگیری نموده و فرهنگ گفتمان بیش از پیش در میان دانشگاهیان اعم از اساتید و دانشجویان رواج یابد.

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه