مراسم چهلمین روز درگذشت مرحوم دکتر حسین اشتیاق حسینی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

ارسال شده در تاریخ :

مراسم بزرگداشت چهلمین روز درگذشت مرحوم دکتر حسین اشتیاق حسینی رئیس اسبق دانشگاه و عضو هیأت علمی گروه شیمی دانشگاه فردوسی مشهد با حضور دکتر کافی رئیس دانشگاه، حجت الاسلام ترابی رئیس شورای استانی نهاد مقام معظم رهبری، حجت الاسلام حسینی مطلق رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد، هیأت رئیسه دانشگاه و جمعی از اساتید، کارکنان و جامعه دانشگاهی صبح روز دوشنبه 4 اسفندماه 1399 در تالار دکتر رحیمی زاده دانشکده علوم برگزار شد.

دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در این مراسم، مرحوم دکتر اشتیاق حسینی را در زمره بزرگترین دانشمندان جامعه علمی کشور دانست و اظهار کرد: تمام خدماتی که در دوره مسئولیت ایشان در دانشگاه انجام شد نشان داد که تا چه میزان این بزرگوار به کار و فعالیت در عرصه علمی اشتیاق داشتند و به جرات می توان گفت اکنون دانشگاه و جامعه دانشگاهی یک پشتوانه قوی و محکم خود را از دست داده است چون از هر منظر که به عملکرد ایشان نگاه شود جز افتخار وجود نداشته که شهره عام و خاص بوده است.

دکتر محمد کافی، مسئولیت پذیری اجتماعی مرحوم دکتر اشتیاق حسینی را از برجسته ترین خصوصیات ایشان عنوان کرد و افزود: ایشان در دوران مسئولیتشان در دانشگاه فردوسی مشهد، سعی کردند تا اساتیدی را در دانشگاه جذب نمایند که در تراز نام فردوسی مشهد و جامعه علمی کشور باشند.

رئیس دانشگاه ادامه داد: مرحوم دکتر حسین اشتیاق حسینی در هر جایی که نیاز بود از جمله در عرصه های علمی و فرهنگی و اجتماعی حضور پر رنگی داشتند و همواره جز اعضای برجسته جمعیت اسلامی دانشگاهیان و بسیج اساتید بودند و در جهت اعتلای ارزش های اسلامی تلاش میکردند.

دکتر کافی در ادامه ابراز امیدواری کرد، جامعه دانشگاهی و خانواده دانشگاه فردوسی مشهد وظیفه خود را به خوبی انجام دهند و دین خود را به این استاد طوری ادا کنند که نام این استاد گرانقدر در این دانشگاه به یادگار بماند.

99120406

رییس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد نیز گفت: مرحوم اشتیاق حسینی به خدا ایمان داشت و عمل صالح در رفتار وی مشاهده می‌شد و آنگونه که خداوند در قرآن کریم گفته است که هر کس عمل صالح داشته باشد و برای رضای خدا رفتار کند، محبت وی را در دلهای دیگران قرار می‌دهد.

حجت الاسلام مهدی حسینی مطلق افزود: یکی از باقیات صالحاتی که برای مرحوم اشتیاق حسینی باقی مانده است تربیت شاگردانی است که خدمات آنها حسناتی برای وی به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: او هرگز رنگ عوض نکرد و تا پایان عمر خود مومن، صادق، انقلابی و ولایت مدار بود و همواره در این مسیر گام بر می‌داشت و حتی با افرادی که با سلیقه وی مخالف بودند نیز همکاری لازم را انجام می داد.

99120407

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه