مراسم نکوداشت مقام معلم و تقدیر از استادان سرآمد دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

ارسال شده در تاریخ :

مراسم نکوداشت مقام معلم، تقدیر از سرآمدان آموزشی دانشگاه و همچنین رونمایی از الگوی مفهومی آموزش گروه با حضور دکتر کافی رئیس دانشگاه دکتررضا پیش قدم معاون آموزشی، دکترحسین انصاری معاون اداری و مالی، دکتر طاهری معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی، جمعی از رؤسای دانشکده ها و اساتید منتخب سرآمدی آموزش روز چهارشنبه 29 اردیبهشت 1400 با رعایت فاصله گذاری و پروتکل های بهداشتی در سالن اجتماعات دکتر رحیمی زاده دانشکده علوم دانشگاه برگزار شد.

دکتر کافی ضمن خوش آمد گویی به مهمانان اندک حاضر و همچنین مهمانانی که بصورت مجازی در مراسم حضور داشتند، ابراز امیدواری کرد که توانایی این را داشته باشیم که جایگاه رفیع معلم را پاس بداریم.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ادامه داد: این مراسم در سال‌های قبل به شکل دیگری برگزار می شد، امروز اگر اساتید ما در کشور به افتخار آفرینی مشغول هستند چیزی جز تلاش بسیار زیاد ایشان نیست با توجه به شرایط سخت موجود به تمام این عزیزان دست مریزاد می گویم و این بدان معنا نیست که اگر امروز تعدادی از همکاران به عنوان سرآمد انتخاب شدند دیگر اساتید سرآمد نیستند،  هر کسی در حوزه تخصصی و زمینه پژوهشی و آموزشی خود تلاش می کند، البته بعضی از عزیزان موفق ترند.  

وی در ادامه از حسن سلیقه معاونت آموزشی و حوزه دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه به سبب موکول کردن این مراسم به این روز قدردانی کرد و علت آن را مصادف شدن روز معلم با شب های عزیز قدر اعلام کرد، و همچنین همزمانی این هفته با روز بزرگداشت ابوالقاسم فردوسی و حکیم عمر خیام با موجب مسرت دانست.

دکتر کافی در خصوص وضعیت آموزش و پژوهش در دوره فعلی گفت: امروزه شرایط بسیار پویا و گذرایی در حوزه آموزش عالی رقم می‌خورد در گذشته سالیان سال در مواردی روش تدریس بعضی از استادان ما تغییر نمی کرد، منابع عوض نمی شد. ولی امروز آنقدر حوزه آموزش عالی پویا شده و تحولات اتفاق می افتد، که در برخی موارد مقاله‌ای که شما دیشب روی آن کار کرده اید امروز و در گوشه ای از دنیا تحقیق جدیدتری روی آن انجام می شود.

مهمتر از آن نحوه انتقال مطلب اگر دانشگاه مجهز نباشد و مدل مجهز نباشد قطعاً نمی تواند همراه با جوانان پویا و فعال و همراه با قافله علمی که در دنیا مشغول به تحقیق هستند قدم بردارد.

امروز هیچ دانش و دانایی نیست که انحصاری باشد در جریان هستید که ناب‌ترین، تاپ ترین و آخرین مطالب علمی توسط دانشگاه‌های دنیا به صورت رایگان به اشتراک گذاشته می شود.

آن چیزی که مهم است اینکه دانشگاه با استفاده از الگو و مرتب بتواند سیاست‌ها رویکردها و مفاهیم علمی را به دانشجویانش منتقل کند. دانشگاه فردوسی مشهد در چند سال اخیر تلاش کرده که به جای اینکه زیاد درس ارائه کند توجه کند که چطور می تواند مطالب علمی را منتقل کند، و به الگوی مفهومی توجه کند. برای هر یک از مقاطع تحصیلی ما الان می بینیم که دانش آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد در هر مقطعی دارای چه ظرفیت‌ها و توانمندی‌هایی هستند.

سپس دکتر پیش قدم معاون آموزشی دانشگاه گفت: زمانی کسی فکر نمی کرد در رشته انسانی کسی مقاله ارایه کند. سرعت پیشرفت علم بسیار بالاست، امروز دوگانه ای از علم و پژوهش ساخته شده و هر روز پیشرفت می کند و مصمم رو به جلو در حال حرکت است.

به مرور زمان رفاقت به رقابت تبدیل شد. امروزه رقابت تبدیل به عادت در زندگی شده. حال باید رفت به سمت دیدن دیگران. الگو روی کاغذ چیزی را حل نمی کند و باید رفت به سمت عمل گرایی.

باید به سمت همکار پروری پیش رفت. پیشرفت علم باعث شده که حتی نوشتن کتاب هم در داخل گوشی انجام شود. هدف الگوی مفهومی این است که بگوید موفقیت با همسویی و همفکری اتفاق می افتد. کرونا باعث شد بهتر و بیشتر به سمت آموزش الکترونیکی پیش برویم اتفاقاتی همچون تهیه لوازم کمک آموزشی هرچند به مقدار کم یکی دیگر از اتفاقات مثبت دوران کرونا بوده است.

در این مراسم با حضور کافی از الگوی مفهومی گروه تهیه شده توسط معاونت آموزشی دانشگاه رونمایی شد، همچنین از اعضای هیأت علمی برگزیده در سرآمدی آموزش، تاثیرگذاری اجتماعی، بین المللی سازی دانشگاه و مدیران پنج گروه های آموزشی برگزیده بر اساس الگوی مفهومی آموزش گروه قدردانی شد.

اجرای موسیقی زنده، پخش کلیپ های دانشجویان شرکت کننده در مسابقه یک استاد، یک پیام روابط عمومی و اهدای جوایز به این دانشجویان و همچنین پخش کلیپ اساتید ارتقا یافته از دیگر بخش های این مراسم بود.

مشاهده اساتید سرآمد دانشگاه فردوسی مشهد

مشاهده اساتید ارتقا یافته دانشگاه فردوسی مشهد

مشاهده عکس های بیشتر از مراسم نکوداشت روز معلم

1400022905

1400022906

1400022907

1400022908

1400022909

1400022910

1400022911

 

 

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه