مراسم تقدیر از تیم خودروی فرمول یک دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

روز چهارشنبه 24 مردادماه 1397 با حضور رئیس دانشگاه فردوسی مشهد معاون و مدیران پژوهشی دانشگاه و جمعی از مدیران صنعت استان ازتیم دانشجویی خودرو فرمول دانشگاه فردوسی مشهد (سورنا) تقدیر به عمل آمد.

در این جلسه دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد از اینکه دانشجویان، مدیران پژوهشی و مدیران صنعت باوجود تمامی مشکلات موجود از این پروژه حمایت کردند ابراز خرسندی کرد. وی این پروژه را الگویی دانست که می‌تواند نشان دهد می‌توان با تمام محدودیت‌ها کارهای بزرگی انجام داد. وی ابراز امیدواری کرد که این حرکت بتواند شروعی باشد برای همکاری بیشتر با صاحبان صنایع خراسان رضوی و طلیعه‌ای باشد برای اعتماد کردن به جوانان و دانشجویان.

مهندس زاهدی مدیرعامل ایران‌خودرو خراسان نیز در ادامه این نشست این اتفاق را مانند جرقه‌ای دانست که به‌یک‌باره شکل‌گرفته و پس از مدتی دوباره فراموش می‌شود. وی تأکید کرد خوب است این حرکت‌ها به‌گونه‌ای باشد که تداوم داشته و به‌صورت یک حرکت جاری درآید. مهندس زاهدی افزود جای یک برنامه و استراتژی بلندمدت که باعث تداوم و آینده‌نگری میان صنعت و دانشگاه باشد خالی است.

دکتر معین فر عضو هیئت‌علمی دانشکده مهندسی و مدیر پروژه خودرو فرمول دانشگاه فردوسی مشهد(سورنا) در ادامه به گزارشی از تاریخچه مسابقات فرمول دانشجویی پرداخت و پس‌ازآن به موانع و مشکلات اجرای این پروژه اشاره نمود. مشکلات مالی، تأمین قطعات و همچنین امتحانات و تعطیلات دانشگاه را ازجمله مشکلات این پروژه عنوان کرد و همچنین دلایل اصلی موفقیت را علی‌رغم این مشکلات اراده جوانان دانشجو و احساس تعلق تمامی حامیان در بخش صنعت عنوان کرد.

در پایان این نشست از تمامی اعضاء گروه تیم خودرو فرمول دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد و همچنین مدیران شرکت‌های حامی تقدیر به عمل آمد.

اسپانسرهای  تیم خودرو فرمول دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد که در این جلسه از آنان تقدیر شد عبارت‌اند از: ایران‌خودرو خراسان، تکلان توس، سازمان اموال تملیکی مشهد، بلبرینگ عدالتی، پارت لاستیک (همگرتوس)، پارت پلاستیک، شرکت مگا موتور تهران، مرکز CAD/CAM دانشگاه فردوسی مشهد.

لازم به ذکر است بر اساس نتایج نهایی اعلام‌شده این مسابقات پنج‌روزه که با حضور 88 تیم از 82 دانشگاه مختلف جهان در شهر وارانو در شمال ایتالیا برگزار شد، تیم دانشجویی فرمول یک دانشگاه فردوسی مشهد در مسابقات بین المللی فرمول یک دانشجویی کشور ایتالیا به عنوان بهترین تیم سال اول این دور از مسابقات انتخاب شد و رتبه‌های زیر را به دست آورد:

رتبه اول یک تیم سال اولی برای حضور در مسابقات

رتبه اول در تست اگزوز

رتبه دوم در بازرسی‌های فنی

رتبه سوم در بخش سوخت و بازدهی

رتبه چهارده در بخش تست خستگی (این بخش سخت‌ترین بخش مسابقات فرمول یک می‌باشد)

و رتبه بیست‌وسه در میان هشتادوهشت تیم شرکت‌کننده در این مسابقات

تیم زیر که متشکل از دانشجویان دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد می‌باشند در مراحل مختلف طراحی و ساخت و تست خودروی سورنا فعالیت داشتند:

حمید معین فرد، وحید ریاضی تهرانی، سعید ریاضی تهرانی، امیررضا صانعی و حجت مهدی سوزنی، عرفان فورگی نژاد، افشین خاتم منش، محمدمهدی جوادی، کامران نظری، علی یوسفی، امیر احسان قلی پور، علیرضا حیدریان حامد مهدی سوزنی، کاظم ایزدی، علیرضا صندوقی، آرش سیف‌الدینی و خانم نسترن آزاد

لازم به ذکر است 5 نفر از اعضای این تیم دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد با خودروی سورنا در مسابقات کشور ایتالیا شرکت داشتند.

sorna9751

sorna9752

sorna9769

sorna9770

.

برای مشاهده عکس های بیشتر اینجا را کلیک کنید

 

آخرین اخبار