قابل‌توجه همکاران محترم کلاهبرداری ناکام تلفنی این بار به سبکی جدید

ارسال شده در تاریخ :

گزارش نمونه‌ای از تلاش کلاهبرداران تلفنی به‌قصد اخاذی از یکی از همکاران دانشگاه جهت آشنایی با روش‌های این کلاهبرداران منتشر می‌شود.

یکی از رانندگان یکی از تاکسی‌های دانشگاه، روز سه‌شنبه ساعت 20 مورخ دوم مردادماه 1397 گزارش داده است که: شخصی ضمن تماس با آژانس خود را یکی از مسئولین دانشگاه معرفی نموده و تقاضا کرده که شماره یکی از رانندگان به او داده شود تا یک مورد بانکی را برایش انجام دهد، لذا با توجه به اینکه بنده سر نوبت بودم منشی شماره همراه من را در اختیار ایشان قرار داده و وی از شماره 09168834501 تماس گرفت و عنوان کرد: «دکتر ... هستم و یکی از بستگانم در بیمارستان بستری است و به دلیل اینکه در حال حاضر در سازمان مرکزی هستم و کارت عابر بانکم همراهم نمی‌باشد لطفاً به یکی از خودپرداز سطح پردیس مراجعه نمایید و مبلغ پانصد هزار تومان به شماره‌حساب 6037997330639452 به نام ناصر مقدری واریز نمایید و سپس با مراجعه به دفتر کارم در سازمان مرکزی علاوه بر کرایه، مبلغ پنجاه‌هزار تومان جهت این خدمت دریافت کنید»

از آنجائی که قبلاً از طریق مدیریت حراست در جریان شیوه‌های کلاهبرداری تلفنی و اینترنتی قرارگرفته بودم و از طرفی ایشان مرتباً در حال تماس بودند که چکار کردی؟ به این گمان که قدرت تصمیم و فکر درست را از من سلب نماید، من هم عمداً گفتم آقای دکتر، دستگاه خودپرداز محدوده مسجد امام رضا (ع) قطع است. گفت برو و عابر بانک‌های دیگر را امتحان کن من حاضرم ده هزار تومان اضافه‌تر بدهم. پس از لحظاتی، مجدداً تماس گرفت و پرسید چکار کردی؟ گفتم آقای دکتر عابر بانک‌های دیگر هم مشکل دارد و به او پیشنهاد کردم الان می‌آیم سازمان مرکزی و تا در حضور خود شما، از عابر بانک سازمان وجه را واریز می‌کنم که بلافاصله تلفن را قطع و دیگر پاسخگو نبود.

خواهشمند است ضمن حفظ هوشیاری کامل در این خصوص از هرگونه همکاری با کلاهبرداران جدا خودداری نموده و مراتب را سریعاً به مدیریت حراست دانشگاه اعلام نمایید.

 

منبع خبر: سایت مدیریت حراست دانشگاه فردوسی مشهد

آخرین اخبار