سومین مجمع عمومی دانش آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

ارسال شده در تاریخ :

 

سومین مجمع عمومی دانش آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد با حضور دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه، دکتر رجبی مشهدی مشاور رئیس دانشگاه و جمعی از دانش آموختگان و اعضای هیأت علمی دانشگاه فردوسی مشهد شامگاه پنجشنبه 16 بهمن 1399 در تالار رودکی دانشگاه و همچنین در بستر فضای مجازی برگزار گردید.

ابتدا چمنیان رئیس هیأت مدیره انجمن ضمن تبریک روز زن گزارشی از فعالیت های انجام شده و در شرف انجام این انجمن ارائه کرد.

سپس دکتر کافی ضمن خوش آمدگویی به حضار گفت: به عنوان دانش آموخته و رئیس دانشگاه بسیار خرسندم از اینکه میوه های پربار و درختان تنومند دانشگاه در قالب یک انجمن دور هم جمع شده اند. دانش آموختگان دانشگاه مانند میوه های یک باغ هستند و عدم استفاده از توان و دانش این دانش آموختگان به مانند این است که باغبانی پس از تلاش زیاد و به ثمر رساندن محصول، این محصولات را به حال خود رها کند.

رئیس دانشگاه عنوان کرد که آینده روشنی را برای این انجمن متصور هستم، دانش آموختگان چند سال از ایام جوانی خود را در این دانشگاه صرف کرده اند و بنده و همکارانم در تلاش هستیم که امکانات دانشگاه از قبیل باشگاه مفاخر، مراکز رفاهی و ورزشی را جهت استفاده این عزیزان مهیا کنیم.

در برنامه راهبردی دوم یکی از مهمترین محورها فراهم کردن زیرساخت ها جهت حضور هرچه پررنگ تر و شاداب تر دانش آموختگان در دانشگاه باشدکه از این اقدامات و زیرساخت ها می توان به ایجاد مرکز نوآوری و مؤسسه مهارت افزایی گلبهار اشاره کرد. یکی دیگر از اقدامات مثبت انجام شده در سطح وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تغییر و تصویب آیین نامه دستیار تحصصی اساتید است، بدین معنا که دانش آموختگان می توانند بجای سه سال به مدت پنج سال به عنوان دستیار تخصصی در کنار اساتید خود به فعالیت های پژوهشی خود ادامه دهند.

در ادامه این مراسم با حضور دکتر کافی از خانم مهندس علیرضایی، کارآفرین حوزه صنعت، معدن و تجارت به عنوان دانش آموخته برتر سال جاری تجلیل شد، همچنین از نشان انجمن رونمایی و از طراح این نشان تقدیر به عمل آمد.

همچنین از سامانه ویژه دانش آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان پل ارتباطی میان دانش آموختگان با انجمن و دریافت خدمات مختلف رفاهی رونمایی شد، و پیش ثبت نام نمادین دکتر کافی در این سامانه به عنوان اولین ثبت نام صورت گرفت.

99111612

99111611

99111610

 

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه