رونمایی از سامانه تسهیلات شهاب

ارسال شده در تاریخ :

 

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه، به مناسبت روز دانشجو در جلسه شورای آموزشی دانشگاه مورخ 17/9/98 از سامانه تسهیلات شهاب که توسط معاونت آموزشی دانشگاه تهیه شده، رونمایی گردید. در این جلسه دکتر علیرضا سلیمی، مدیرگروه شهاب دانشگاه در خصوص طراحی این سامانه و تسهیلات شهاب توضیحاتی را ارائه دادند.

این سامانه در پرتال دانشجویان جهت ارایه درخواست های تسهیلات طرح خوشه بندی، توسط گروه شهاب و با همکاری مرکز فاوا در مدت یکسال گذشته طراحی و اجرا شده است. دانشجویانی که در طرح خوشه بندی شهاب در یکی از خوشه‌های 1، 2 یا 3 پذیرفته شده‌اند، می‌توانند با مراجعه به این سامانه، تسهیلات مورد نظر را درخواست دهند.

یکی از ویژگی‌های سامانه امکان مدیریت اعتبار اختصاص داده شده به دانشجویان است. در واقع در ابتدای دوره طرح خوشه بندی، اعتبار مالی جهت حمایت از دانشجویان پذیرفته شده به نسبت خوشه، تعیین و برای هر دانشجو در سامانه فعال می‌شود. دانشجویان مطابق با برنامه خود می‌توانند از اعتبار تخصیص داده شده در طول مدت یکسال از آن استفاده نمایند.

مدیر شهاب در ادامه به معرفی انواع تسهیلات در نظر گرفته شده برای دانشجویان مستعد دانشگاه پرداخته و ویژگی های این تسهیلات را در دو بخش کلی و با رویکرد های متفاوت بیان نمودند. تسهیلات برنامه محور یکی از انواع تسهیلات بوده که شامل برنامه‌های متنوع و فوق برنامه ای است که دانشجویان به عنوان مجری در حوزه‌های استعدادیابی، پرورش استعدادها، توانمندسازی و افزایش توان اشتغال پذیری در سطح دانشگاه به انجام می رسانند و می‌توانند از حمایت های مالی و معنوی شهاب بهره‌مند شوند.

 برنامه هایی که دانشجویان عضو طرح خوشه بندی شهاب، می توانند ارائه کرده و از تسهیلات و حمایت های شهاب بهره مند شوند به دو قسمت کلی تقسیم می شود:

برنامه های بلند برد که در آن مجری برنامه می تواند جامعه هدف برنامه خود را از خارج از دانشگاه  انتخاب نماید که از این جمله می توان به برنامه های حوزه دانش آموزی اشاره کرد.

98091801

 برنامه های کوتاه برد نیز توسط مجری، ویژه دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد طراحی و اجرا می گردد.

لازم به ذکر است که در هر یک از برنامه‌های ارایه شده بایستی یکی از اعضای هیات علمی به عنوان سرپرست حضور داشته باشند. این برنامه ها بایستی ویژگی های نوآورانه و خلاقانه داشته و در حوزه های معرفی شده توسط شهاب که در سامانه مشخص گردیده، ارایه شود.

دکتر سلیمی در ادامه اشاره نمود که جهت حمایت از دانشجویان مستعد، تسهیلات معین نیز در نظر گرفته شده است که از جمله می توان به حمایت از برگزاری کارگاه های آموزشی، سخنرانی در همایش های معتبر علمی، شرکت در مسابقات معتبر علمی، شرکت در کارگاه های آموزشی و سایر موارد، اشاره کرد.

لازم به ذکر است ثبت نام و کسب پذیرش در طرح خوشه بندی شهاب، جهت بهره مندی از این تسهیلات الزامی است. دانشجویان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به پرتال دانشجویی قسمت آموزشی، گزینه های (طرح خوشه بندی شهاب) و (تسهیلات شهاب) مراجعه نمایند.

 

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه