درخشش دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد در دومین دوره از مسابقات کشوری بنیاد ملی نخبگان با نام ره نشان

ارسال شده در تاریخ :

در دومین دوره از مسابقات مسئله محور بنیاد ملی نخبگان با نام " ره نشان " ، 10 تن از دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد موفق به کسب رتبه برتر شدند.
شایان ذکر است، این مسابقات با هدف شناسایی افراد و تیم‌های مستعد، دانشجویان و فناوران برای توانمندسازی در حل مسائل و نیازهای صنعت کشور، در 6 حوزه زیست فناوری، حمل و نقل، آب و محیط زیست، انرژی ، هوشمندسازی و معدن و مواد میزبان 38 شرکت دانش بنیان و 48 پروژه بود.
شرکت‌ها ضمن تعریف پروژه‌های فناورانه، نیازهایشان را مطرح کردند و با فعالیتی 5 ماهه که از مهرماه آغاز شده  است و تا دهم اسفند سال جاری ادامه یافت. این طرح ها با استقبال 1510 نفر از شرکت کنندگان، به مرحله اجرا رسید.  
پس از 4 مرحله ارزیابی، و برگزاری کارگاه‌های آموزشی متنوع، نشست‌های تیم سازی و مربی‌گری با هدف پیشبرد پروژه‌ها، برترین ها به مرحله نهایی راه یافتند که منجر به رقابت تیم ها در قالب بیش از 250 تیم  شد.
مراسم اختتامیه و تقدیر از تیم های برتر این مسابقه در 18 اسفند ماه با حضور آقای دکتر ستاری ، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید .
کسب رتبه اول توسط اقایان سید مهدی سرفرازی، محمدحسین گلشادی، محمدحسین عباس زاده، محمد حسین زاده و خانم ها فاطمه ملکی راد و ریحانه‌سادات رضوی و کسب رتبه دوم توسط اقای سعید باعصمت و کسب رتبه سوم توسط اقایان امیرمحمد قلی‌نژاد ، امیرحسین خلقی و جواد هراتی
این موفقیت علمی را به جامعه دانشگاهی تبریک گفته، توفیقات روزافزون این عزیزان را مسألت می نماییم.

404142

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه