دیدار مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه فردوسی مشهد با استادان و مدرسان زبان فارسی در عشق‌آباد

ارسال شده در تاریخ :

با هماهنگی رایزنی فرهنگی ایران مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه فردوسی مشهد با تعدادی از استادان و مدرسان زبان فارسی در عشق‌آباد دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد دکتر احسان قبول، مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه فردوسی مشهد با هماهنگی رایزنی فرهنگی ایران در عشق‌آباد در روز چهارشنبه 11 مهرماه 1397 با تعدادی از استادان و مدرسان زبان فارسی در عشق‌آباد دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که با حضور دکتر ابوالقاسمی رایزن فرهنگی ایران در عشق‌آباد صورت گرفت، دکتر قبول با معرفی پیشینه پرافتخار گروه زبان و ادبیات فارسی و مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه فردوسی مشهد نزدیکی جغرافیایی این دانشگاه با شهر عشق‌آباد را فرصتی مغتنم برای ارتقاء سطح زبان و ادبیات فارسی دانشجویان زبان و ادبیات فارسی دانشگاه‌های مختوم قلی و آزادی و نیز زبان آموزان رایزنی فرهنگی ایران در ترکمنستان معرفی کرد. وی با اشاره به حوزه‌های مشترک گسترده زبانی، ادبی، فرهنگی، تاریخی، هنری میان ایران و ترکمنستان آمادگی دانشگاه فردوسی مشهد برای پژوهش مشترک در این عرصه‌ها را اعلام کرد.

در این دیدار دکتر ابوالقاسمی با اشاره به حضور 560 فارسی آموز در رایزن فرهنگی ایران در عشق‌آباد به گرایش عمیق جوانان ترکمنستان به یادگیری زبان فارسی اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد با ارتباط بیش‌تر میان مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه فردوسی مشهد با رایزنی فرهنگی سطح کیفی آموزش زبان فارسی در کلاس‌‌های رایزنی فرهنگی ارتقاء یابد.

استادان و مدرسان زبان فارسی نیز با تشکر از دکتر قبول برای تألیف مجموعه کتاب‌های آموزش نوین زبان فارسی خواستار برگزاری کارگاه‌هایی درباره روش‌های نوین آموزش زبان فارسی شدند.

گفتنی است از سه سال گذشته مجموعه کتاب‌های آموزش نوین زبان فارسی تألیف دکتر قبول در رایزنی فرهنگی مراکز آموزش زبان و ادبیات فارسی تدریس می‌شود.

آخرین اخبار