دیدار سرپرست شهرداری مشهد با رئیس دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

روز سه‌شنبه 13 آذرماه 1397 محمدرضا کلایی سرپرست شهرداری مشهد با دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد دیدار کرد. در این دیدار که دکتر بهرامی معاون پژوهش و فناوری، دکتر طاهری معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی، دکتر کیوانفر معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع، دکتر پیش‌قدم معاون آموزشی و دکتر سپهر مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه حضور داشتند، طرفین در خصوص ظرفیت‌ها و نقاط مشترک همکاری دوجانبه دانشگاه فردوسی مشهد و شهرداری مشهد به بحث و گفتگو پرداختند.

دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، ضمن ابراز خرسندی از انتخاب شهرداری جوان برای شهر مشهد گفت: تلاش می‌کنیم این نسل به‌گونه‌ای عمل کنند که هیچ نقطه‌ضعفی در آن نباشد. وی افزود شما فرزند دانشگاه هستید و ما علاقه‌مندیم کارنامه درخشانی از خود بجای گذارید. دکتر کافی در این دیدار خاطرنشان کرد، دانشگاه فردوسی مشهد اکنون به‌عنوان یک دانشگاه در سطح ایران و جهان مطرح بوده و در خصوص دیپلماسی علمی نیز افزود: دانشگاه فردوسی مشهد در حال حاضر 1670 دانشجوی خارجی از 21 کشور جهان دارد. وی در  خصوص دیپلماسی علمی افزود:  بیش از اینکه دانشگاه‌ها به دنبال آن باشند مدیران شهری و سیاست‌گذاران به دنبال آن هستند.

همچنین رئیس دانشگاه فردوسی مشهد تأکید کرد ما باید روزبه‌روز وابستگی خود را به دولت کمتر و بیشتر به نهادهای مردمی و دیگر سازمان‌ها متکی شویم؛ و یکی از این نهادها قطعاً شهرداری است. دکتر کافی افزود ظرفیت‌های دانشگاه فردوسی مشهد محدود به اساتید نمی‌شود بلکه شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی توانایی حل خیلی از مشکلات و نیازهای شهر رادارند.

محمدرضا کلایی سرپرست شهرداری مشهد در این دیدار ضمن ابراز خوشحالی از حضور در دانشگاه فردوسی مشهد گفت: یکی از برنامه‌های شهرداری حضور در رقابت میان کلان‌شهرها است که برای این منظور می‌بایست سرمایه‌های خود را تقویت نماید؛ که در خیلی از این موارد باید با دانشگاه همکاری نماید. وی خطاب به رئیس دانشگاه فردوسی مشهد تأکید کرد روی عملیاتی بودن ما حساب کنید.

برج علم و فناوری، نمایشگاه دائمی، ورزش، فرهنگ‌سازی، المان‌های علمی، دوره‌های آموزشی، رشته‌های تقاضامحور، توسعه فناوری اطلاعات ازجمله مباحثی بودند که در این جلسه به بحث و گفتگو گذاشته شد.

841390

841389

آخرین اخبار