دیدار رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مصر با مدیر همکاریهای علمی و بین المللی دانشگاه

ارسال شده در تاریخ :

روز چهارشنبه 1 بهمن 1399 دکتر عبدالرضا بنی‌علی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مصر با دکتر احسان قبول مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه فردوسی مشهد و دکتر محمد تقوی رئیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان دیدار و گفتگو داشت.

در این دیدار دکتر قبول با اشاره به سابقه همکاری میان دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه‌های کشور مصر از حدود 50 سال قبل، از برنامه‌های مشترک آموزش زبان و ادبیات فارسی به واسطه رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ابراز خرسندی کرد و اظهار امیدواری کرد که با همت رایزنی فرهنگی در حوزه‌های مختلف علمی و پژوهشی گشایش‌هایی ایجاد شود. دکتر قبول با اشاره به ایجاد ظرفیت‌‌هایی که فضای مجازی در اختیار روابط بین‌الملل دانشگاهی قرار داده، خواستار همکاری رایزنی فرهنگی برای برقراری روابط در زمینه‌های مختلف با دانشگاه‌های مصر از طریق فضای مجازی شد.

دکتر بنی‌علی رایزن فرهنگی ایران در مصر نیز با قدردانی از دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر ایران در حوزه همکاری‌های علمی بین‌المللی خواستار حفظ و گسترش فعالیت‌ها و همکاری دانشگاه فردوسی مشهد با دانشگاههای مصر خصوصاً در زمینه آموزش زبان و ادبیات فارسی شد. همچنین ایشان با استقبال از پیشنهادات دکتر قبول در زمینه دوره‌های کوتاه و بلندمدت مشترک، تبادل استاد و دانشجو و انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک با دانشگاه‌های مصر به صورت مجازی آمادگی پیگیری رایزنی را اعلام کرد.

در این جلسه دکتر تقوی رئیس مرکز آموزش زبان فارسی نیز به معرفی مرکز آموزش زبان فارسی و چگونگی برگزاری کلاس‌ها در دوره کرونا پرداخت. همچنین اعلام نمود که مرکز زبان فارسی آمادگی برگزاری آزمون جامع زبان فارسی و اعزام استاد به کشور مصر برای آموزش زبان فارسی را دارد، همانطور که تا کنون اساتیدی را به کشورهای سوریه، لبنان، عراق، موریتانی و بنگلادش به این منظور اعزام نموده است. 

99110702

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه