دیدار رئیس دانشگاه حلب سوریه با رئیس دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

دکتر مصطفی افیونی رئیس دانشگاه حلب سوریه روز یکشنبه 1 دیماه 1398 با حضور در دانشگاه با دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد دیدار و گفتگو داشت. در این دیدار که دکتر احسان قبول مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیرایرانی نیز حضور داشت، دکتر کافی به ضرورت تداوم و گسترش ارتباطات دانشگاهی میان کشور ایران و کشور سوریه اشاره کرد و آن را یکی از برنامه‌های اساسی دانشگاه فردوسی مشهد اعلام نمود و این امر را در خصوص انتقال فن‌آوری مهم‌تر دانست. همچنین آمادگی دانشگاه فردوسی مشهد را در برگزاری دوره‌های مشترک، پذیرش فرصت مطالعاتی برای استادان و دانشجویان کشور سوریه و تبادل استاد و دانشجو بین دو کشور و مشارکت در طرح‌های عمرانی آن کشور را اعلام نمود.

دکتر افیونی روابط دانشگاه‌های سوریه خصوصاَ دانشگاه حلب را با دانشگاه فردوسی مشهد گسترده دانست و اعلام کرد که علی‌رغم جنگ در کشور سوریه هیچ وقفه ای در برنامه‌های آموزش ایجاد نشده است. ایشان به ضرورت انتقال فن‌آوری به دانشگاه حلب، برگزاری دوره‌های آموزشی برای استادان و کارمندان و تبادل استادان تأکید کرد و از دانشگاه فردوسی مشهد برای اعزام دو استاد زبان و ادبیات فارسی برای احیاء گروه زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه‌های حلب در سال تحصیلی جدید تقدیر و تشکر کرد.

دکتر قبول نیز در این دیدار با اشاره به برخی از برنامه‌های مشترک میان دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه حلب قراردادهای اجرایی ذیل تفاهم‌نامه دو دانشگاه را برشمرد: از جمله تبادل دو استاد، تأسیس برخی از آزمایشگاه‌های دانشگاه در دانشگاه حلب و برگزاری دوره مشترک زبان و ادبیات فارسی در مقطع کارشناسی در دانشگاه حلب.

98100210

98100211

 

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه