دیدار دکتر ریچاردسون استاد دانشگاه بین‌المللی دالاس آمریکا با رئیس دانشگاه

ارسال شده در تاریخ :

دکتر ریچاردسون استاد دانشگاه بین‌المللی دالاس آمریکا و مدیر بخش مطالعات ادیان ابراهیمی آن دانشگاه روز شنبه 10 اسفند 1398 با حضور در دانشگاه با دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد دیدار و گفت‌وگو داشت.

در این دیدار دکتر کافی ضمن قدردانی از حضور دکتر ریچاردسون در دانشگاه فردوسی مشهد علم را میراث بشریت دانست که فراتر از محدودیت‌های سیاسی باید به آن نگریست. دکتر کافی مطالعات تطبیقی در حوزه ادیان و مکاتب فکری و فلسفی مختلف را از این جهت در حال حاضر مهم تلقی کرد که می‌تواند بر اساس مشترکات میان پیروان ادیان و مکاتب فکری ارتباط و تفاهم برقرار کند. دکتر کافی آمادگی دانشگاه فردوسی مشهد را جهت همکاری علمی دانشگاهی در خصوص طرح‌های پژوهشی و برگزاری نشست‌های علمی -  تخصصی در این خصوص اعلام کرد.

در این دیدار که دکتر سید محسن فاطمی مدیر میز آمریکای شمالی دانشگاه حضور داشت دکتر احسان قبول مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه نیز با اشاره به حضور 2200 دانشجو از 26 کشور جهان در دانشگاه فردوسی مشهد، حضور این تعداد دانشجو مسلمان و غیر آن را در ایران بی‌نظیر دانست و هم‌زیستی مسالمت آمیز ایشان را در دانشگاه که از دوره آموزشی زبان فارسی آغاز می‌شود قابل تحلیل و بررسی دانست. دکتر قبول بهره‌گیری از ظرفیت‌های فضای مجازی در شرایط سخت حاضر را عاملی برای استمرار همکاری‌های علمی دانشگاهی معرفی کرد.

در ادامه نشست دکتر ریچاردسون ضمن تشکر و قدردانی از دانشگاه فردوسی مشهد برای میزبانی از ایشان، ایران را مهد فرهنگ و تمدن دانست که در حال حاضر همه ادیان ابراهیمی به صورت مسالمت آمیز با هم‌دیگر زندگی می‌کنند. وی ابراز امیدواری کرد که سفر وی و گفت‌وگو او با رؤسای برخی دانشکده‌ها منجر به طرح‌های پژوهشی بشود که مورد حمایت‌های مالی و علمی نهادهای بین‌المللی و مردم نهاد آمریکایی قرار بگیرد.

پس از این دیدار دکتر ریچاردسون نشست‌هایی با دکتر احسان قبول مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیرایرانی، حجه الاسلام و المسلمین دکتر رئیسیان رئیس دانشکده الهیات و معارف اسلامی، دکتر رادمرد رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی و دکتر کارشکی رئیس دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی داشت و در خصوص برنامه‌های مشترک علمی و دانشگاهی بحث و تبادل‌نظر کرد.

یادآور می‌شود این دیدارها با هماهنگی و حضور دکتر سیدمحسن فاطمی عضو هیأت علمی دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی و مدیر میز آمریکای شمالی دانشگاه صورت پذیرفت.

98121703

98121704

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه