دومین دوره از طرح ملی ضیافت ایثار دانشجویان پسر سراسر کشور آغاز به کار کرد

ارسال شده در تاریخ :

دومین دوره از طرح ملی ضیافت ایثار دانشجویان پسر سراسر کشور آغاز به کار کرد

افتتاحیه دومین دوره بصیرت افزایی ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر پسر در روز سه ‌شنبه ۲۰ تیرماه ۱۴۰۲ در تالار قدس حرم مطهر رضوی  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد در ابتدای مراسم دکتر غفاری معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد ضمن خوش آمدگویی به دانشجویان شرکت کننده در این دوره گفت: از اینکه به عنوان مجاور امام رضا(ع) افتخار میزبانی شما را داریم خوشحالیم چرا که پرچم ایران به خاطر فداکاری‌های والدین شما به اهتزاز در آمده است.

وی افزود: ضیافت ایثار هم ضیافت است و هم ایثار. ضیافت مفهمومی معنوی دارد که نشان می‌دهد این مراسم اهداف عالی و متعالی دارد و همچنین واژه ایثار که به والدین شما تعلق می‌گیرد که خواسته‌ها و تمایلات نفسانی خود را زیر پا گذاشتند و دست به ایثار زدند.انتساب شما به این والدین برای خودتان و دانشگاه موجب افتخار است که البته این انتساب مسئولیت‌هایی نیز برای شما به همراه دارد و شما لازم است که ارزش ایثار را در دانشگاه‌ها ترویج دهید.

در ادامه این ادامه این مراسم دکتر کلانتری معاون  فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سخانی گفت: در ایران همه ما مدیون لطف و رحمت امام رضا(ع) هستیم و باید بدانیم شهدا نیز پیرو مکتب این امام بوده اند.

وی به نقش مهم شهدا در جهان امروز تاکید کرد و ادامه داد: در جهان امروز که برخی ضدارزشها  به ارزش تبدیل شده و ارزشها به ضدارزش، نقش شهدا بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد و به وسیله شهدا که همچون ستارگانی درخشان هستند می‌توان مسیر درست را تشخیص داد.

وی خطاب به دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه های سراسر کشور اضافه کرد: مسئولیت شما در دانشگاه‌ها نیز بسیار سنگین است و باید ایثارگری والدینتان را بازگو کنید تا فداکاری‌های آن‌ها به فراموشی سپرده نشود.

دکتر تقی‌زاده مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت عتف نیز طی در ابتدای سخنان خود از  دانشگاه فردوسی مشهد و همه برگزار کنندگان مراسم تقدیر و تشکر به عمل آورد.

وی در ادامه  سیاست‌ سازمان امور دانشجویان در این دوره را  توانمندسازی همه جانبه دانشجویان شاهد و ایثارگر دانسته  و افزود در همین راستا برنامه‌های مختلفی در حوزه‌های متفاوت تدوین و برنامه‌ریزی شده است.از جمله این برنامه‌ها طرح ملی ضیافت ایثار، المپیاد فرهنگی - ورزشی، جشنواره شهید آوینی و تجلیل از دانش آموختگان برتر شاهد و ایثارگر است.

وی در پایان به شعار این دوره از طرح ضیافت ایثار که بصیرت و خودباوری در ضیافت ایثار است اشاره کرد.

در ادامه مراسم افتتاحیه دکتر داداش‌پور معاون وزیر و رئیس امور دانشجویان به سخنرانی پرداخت. وی در سخنان خود خطاب به دانشجویان گفت: در دانشگاه باید به نقشی که در آینده خواهید داشت فکر کنید و آن را ترسیم کنید.

وی افزود: دفاع از انقلاب اسلامی مسئولیت امروز است  و برای آینده انقلاب باید گام‌های بزرگتری برداریم و می بایست به سمت آینده درخشان انقلاب اسلامی حرکت کنیم.

وی همچنین گفت: حتی در نگاه کلان‌تر باید به سوی احیای تمدن ایرانی و اسلامی گام برداریم و فراتر از مرزهای جغرافیایی ایفای نقش کنیم و این در صورتی محقق می‌شود که از فردیت و ارزش‌های فردی فراتر برویم.

دکتر ضابط رئیس دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان آخرین سخنران نیز ضمن خیرمقدم به دانشجویان توصیه کرد از فرصت حضور در مشهد و زیارت امام رضا علیه السلام استفاده کنند. وی با اشاره به فرازی از زیارت حضرت رضا (ع) تاکید کرد ائمه اطهار حاضر و ناظر بر ما هستند و شما فرزندان شهدا و اثارگران به خوبی حضور غائب را در می نمایید.

اجرای گروه تواشیح دانشگاه فردوسی مشهد و مدیحه سرایی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

خبرنگار: فائزه قنبری

 

photo_2023-07-11_22-26-11

 

photo_2023-07-11_17-52-02

 

photo_2023-07-11_17-59-42

 

photo_2023-07-11_19-39-28

 photo_2023-07-11_22-36-07

 

photo_2023-07-11_22-51-30

 

photo_2023-07-11_22-41-52

 

photo_2023-07-11_22-40-49

 

photo_2023-07-11_18-13-56

photo_2023-07-11_22-36-15

 

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه