دور جدید فعالیت اندیشکده دانشگاه فردوسی مشهد آغاز شد

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، با انتصاب رئیس و اعضای شورای سیاست گذاری، دور جدید فعالیت اندیشکده دانشگاه فردوسی مشهد آغاز شد.

 

اعضای شورای سیاست گذاری اندیشکده دانشگاه فردوسی مشهد در فرایندی انتخابی و بر اساس آیین‌نامه مصوب، انتخاب و منصوب شدند. دکتر علی‌رضا کوچکی (نماینده استادان عضو فرهنگستان‌های کشور)؛ دکتر علی حائریان اردکانی (نماینده استادان نمونه کشوری)؛ دکتر علی یوسفی (نماینده انجمن‌های علمی فعال استادان)؛ دکتر سعید مرتضوی و دکتر حبیب رجبی مشهدی (دو عضو حقیقی منتخب شورا)، دکتر احمدرضا بهرامی (معاون پژوهش و فناوری دانشگاه و عضو حقوقی)، اعضای شورای سیاست‌گذاری اندیشکده دانشگاه فردوسی مشهد را تشکیل می‌دهند.

 

همچنین به پیشنهاد این شورا و با حکمی از سوی ریاست دانشگاه، دکتر علی‌رضا آزاد (عضو هیأت علمی دانشکده الهیات) به عنوان رئیس اندیشکده دانشگاه فردوسی مشهد منصوب شد.

 

هدف از تشکیل این اندیشکده دانشگاهی، تقویت و ترویج گفتمان علمی و آینده‌نگر در مواجهه با مسائل و چالش‌های اساسی کشور، کمک فکری به سیاست‌گذاران و نهادهای ذی‌ربط جهت بهبود سیاست‌ها و راهکارهای اجرایی به ویژه در حوزه علم و فناوری، شناسایی و بهره‌گیری از ظرفیت نخبگانی دانشگاه در جهت تصمیم‌سازی‌ها کلان، افزایش مسؤولیت‌پذیری و تأثیرگذاری اجتماعی دانشگاه می‌باشد.

 

لازم به ذکر است که اندیشکده دانشگاه در حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد شروع به فعالیت مجدد کرده است و در مرکز فناوری‌های پیشرفته دانشگاه (جنب دانشکده علوم) مستقر می باشد.

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه